«Бандуристе, орле сизий» Тарас Шевченко

Вірш «Бандуристе, орле сизий» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
875 переглядів
875 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Бандуристе, орле сизий» Тараса Шевченко

Н. Маркевичу

Бандуристе, орле сизий!
Добре тобі, брате:
Маєш крила, маєш силу,
Є коли літати.
Тепер летиш в Україну —
Тебе виглядають.
Полетів би за тобою,
Та хто привітає.
Я й тут чужий, одинокий,
І на Україні
Я сирота, мій голубе,
Як і на чужині.
Чого ж серце б’ється, рветься?
Я там одинокий.
Одинокий… а Украйна!
А степи широкі!
Там повіє буйнесенький,
Як брат, заговорить;
Там в широкім полі воля;
Там синєє море
Виграває, хвалить бога,
Тугу розганяє;
Там могили з буйним вітром
В степу розмовляють,
Розмовляють сумуючи,
Отака їх мова:
«Було колись — минулося,
Не вернеться знову».
Полетів би, послухав би,
Заплакав би з ними…
Та ба, доля приборкала
Меж людьми чужими.

Аналiз вiрша «Бандуристе, орле сизий» Тараса Шевченко

Свій вірш «Бандуристе, орле сизий» Тарас Шевченко написав у 1840 році, коли перебував у Петербурзі. Це поетичне творіння він присвятив Миколі Маркевичу, з яким встиг на той момент уже познайомитись і трохи поспілкуватись. Сам Тарас Григорович тоді був ще молодим чоловіком, а його новий знайомий встиг прославитись своїми роботами з української етнографії та історії.

Поет був у захваті від Маркевича і його праць, тому, перебуваючи у піднесеному настрої, він і написав цей вірш-присвяту. А бандуристом він його називав по тій причині, що Маркевич випустив поетичну збірку, у якій був вірш про такого музиканта. Більше того, чоловік і сам грав на бандурі, хоч і не був професіоналом, тому таке звернення на свою адресу було логічним і зрозумілим.

Даний твір містить у собі всі характерні для ранньої творчості Шевченка елементи: туга за рідною країною, спогади про важке минуле України, відчуття самотності і сирітства на чужині. А Микола Андрійович став для поета гарним другом і помічником, до якого він звертався за порадами, коли працював над створенням творів на історичну тематику.

На нашому сайті ви можете читати вірш «Бандуристе, орле сизий» Тараса Шевченка у будь-який час – наша віртуальна бібліотека завжди відкрита для поціновувачів українського поетичного слова.

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.

Тут ви можете слухати онлайн вірш-пісню “Бандуристе, орле сизий” Тараса Шевченка українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Бандуристе, орле сизий» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Бандуристе, орле сизий» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *