«Безчестя» Джон Максвелл Кутзее

«Безчестя» Джон Максвелл Кутзее

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1550 переглядів
1550 переглядів

Про книгу «Безчестя» Джона Максвелла Кутзея

Книга «Безчестя» – найпопулярніший роман загадкового південно-африканського письменника Джона Кутзее. Завдяки цьому проникливому твору автор отримав Нобелівську премію та визнання широкого загалу читачів. Серед багатьох морально-філософських питань, які зачіпає письменник у своїй праці, найактуальнішою у всі часи залишається дилема: що робити, коли життя кидає тебе на своє узбіччя – починати все з нуля чи так і залишатися нулем?

Головний герой книги п’ятидесятитрьохрічний професор Девід Лурі відчуває, що старість невблаганно наближається до нього. Він вирішує помолодшати душею та тілом завдяки роману з привабливою студенткою. Мелані не розділяє його пристрастей, проте коли справа доходить до інтимної близькості, дівчина навіть не пручається. Вона просить чоловіка залишити її, але бажання Лурі було надто сильним, щоб він почув дівчину.

Проходить деякий час, і цей випадок зґвалтування стає відомим широкому колу людей. Після такої ганьби Лурі змушений піти з посади. Головний герой в один момент губить все, заради чого він жив кілька десятків років. Він опиняється наодинці із собою та своїми думками.

Девід Лурі мандрує світом і нарешті зупиняється на віддаленій фермі своєї доньки. Боротьба головного героя зі старістю продовжується, проте сил і наснаги у чоловіка залишається все менше, а разом з тим вмирають живі емоції, що розфарбовують життя людини в різні кольори…

Джон Максвелл Кутзее втягує читача у вир моральних дилем та вічних питань, пропонуючи знайти виправдання для безчесного вчинка головного героя. Професор і так вже покараний – долею, життям та постійними запитання до себе та оточення, що не дають йому спокою.

Роман «Безчестя» насичений суперечливими думками, відчуттям безвиході, що викликає потужний емоційний сплеск читача. І серед цієї безглуздості життя найяскравіше змальована байдужість – те, від чого стає найстрашніше.

Всі бажаючі читати онлайн цю атмосферну й глибоку книгу можуть скористатися матеріалами нашої електронної бібліотеки безкоштовно та без реєстрації. Щоб скачати «Безчестя» Джона Максвелла Кутзее на нашому сайті, виберіть твір у будь-якому з наступних форматів: fb2, txt, epub або rtf.

Цитати з книги «Безчестя» Джона Максвелла Кутзея

Поэзия либо что-то говорит вам с первого раза, либо не говорит ничего. Проблеск откровения, проблеск отклика на него. Это как молния. Как приход влюбленности.

По наступлении определенного возраста все романы серьезны. Как и сердечные приступы.

Месть – как пожар. Чем больше он пожирает, тем голоднее становится.

Наступает вечер. Голода они не чувствуют, но ужинать садятся. Ужин – это обряд, а обряды облегчают жизнь.

Завантажити безкоштовно книгу «Безчестя» Джона Максвелла Кутзея

Рекомендації

Відгуки на книгу «Безчестя» Джона Максвелла Кутзея

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *