«Безмежнеє поле в сніжному завою» Іван Франко

Вірш «Безмежнеє поле в сніжному завою» Іван Франко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
402 переглядів
402 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Безмежнеє поле в сніжному завою» Івана Франко

Безмежнеє поле в сніжному завою,
Ох, дай мені обширу й волі!
Я сам серед тебе, лиш кінь підо мною
І в серці нестерпнії болі.

Неси ж мене, коню, по чистому полю,
Як вихор, що тутка гуляє,
А чень, утечу я від лютого болю,
Що серце моє розриває.

Аналiз вiрша «Безмежнеє поле в сніжному завою» Івана Франко

Символічність та глибина стали невід’ємними складовими для всієї творчості одного з головних письменників в історії України – Івана Франка. І ці тенденції як ніде інакше видно в цьому вірші, що говорить про одну з головних тем в творчості письменника – нерозділене кохання та пошук щастя. В образі свого героя Франко показує самого себе та намагається переосмислити життєвий досвід через поезію. Саме це дало світові і українській літературі такий неперевершений твір.

Цікавою особливістю саме цього вірша є те, що в ньому є не лише головний ліричний герой, а й кінь, який є радше символом. Справа в тому, що кінь завжди асоціювався з лицарями або ж їх українським аналогом – козацтвом. Разом з тим, важливо звернути увагу на місце, де відбуваються події історії – поле, що демонструє собою свободу. І в цій свободі герой намагається знайти себе, та зрозуміти, чого саме він бажає від життя, та що йому потрібно для щастя.

Ще одна унікальність віршу «Безмежнеє поле в сніжному завою» Івана Франка полягає в тому, що він може мати безліч трактувань і все залежить лише від того, через яку призму на нього дивиться читач. Це може бути як класична тема для творчості Франка про пошуки себе через кохання, так і більш шевченківські мотиви про пошук долі та призначення. Але саме така неоднозначність робить цю поезію прекрасною і вартою уваги.

Читайте також усі 👉 Вірші Івана Франка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Безмежнеє поле в сніжному завою» Івана Франко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Безмежнеє поле в сніжному завою» Івана Франко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *