«Бог ся рождає»

Вірш «Бог ся рождає»

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
227 переглядів
227 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Бог ся рождає»

Бог ся рождає, хто ж Го може знати!
Ісус Му ім’я, Марія Му Мати!

Приспів:
Тут Ангели чудяться,
Рожденного бояться.
А віл стоїть, трясеться,
Осел смутно пасеться.
Пастиріє клячуть,
В плоті Бога бачуть,
Тут же, тут же, тут же, тут же, тут!(2 рази)

Марія му Мати прекрасно співає,
А хор ангельський Їй допомагає.
Приспів (2 рази)

Йосиф старенький колише Дитятко:
«Люляй же, люляй, мале Отрочатко!»
Приспів (2 рази)

Царі зі сходу славу днесь голосять,
Ладан і смирну, золото приносять.
Приспів (2 рази)

А пастиріє к Ньому прибігають,
І яко Царя свойого вітають.
Приспів (2 рази)

І ми днесь, браття, к Ньому прибігаймо.
Рожденну Богу хвалу, честь віддаймо.
Приспів (2 рази)

Аналiз вiрша «Бог ся рождає»

Вірш «Бог ся рождає» є не просто поетичним твором, який виконується на Різдво, а відомою українською колядкою. Може здатись, що це твір народний, але автор у нього є – поет і композитор Остап Нижанківський. В основі вірша лежить відомий євангельський сюжет. Розповідає він про радісну подію, що сталась колись у Віфлиємі, а якщо точніше, то про народження Ісуса Христа. Згадуються у колядці не лише малюк і його батьки – Марія і Йосип, а й інші персонажі, наприклад, пастирі та волхви, які принесли дарунки.

У творі описується момент, коли Христос вже з’явився на світ, а всі, хто були у той момент навколо, його вітають. Щоправда, перш ніж вони відчують справжню радість, потрібно впоратись з трепетом, який дуже схожий на страх. Ангели бояться, віл трясеться – чому ж реакція саме така? Певно, тому що подія сталась непересічна, бо не просто дитя народилось, а сам Бог во плоті постав перед людством.

Нехай тоді про його нелегке життя ніхто й не здогадувався, але зрозуміло було, що ця дитина прийшла на землю не просто так, а з важливою місією. Радісну пісню співає синові мати, а хор ангелів підхоплює цю мелодію і приєднується до виконання. Поруч знаходиться і Йосип, який заколисує малятко. Спершу батьки з немовлям самі, а потім починають прибігати пастирі та інші гості, приносячи подарунки.

Царі зі сходу, дізнавшись про таку подію, розповідають про неї всюди, а батькам Ісуса присилають золото та інші цінності, теж бажаючи приєднатись до привітань. Про все це йдеться у тексті колядки, а у фінальній частині йде вже заклик до простих людей, щоб вони теж приходили і вітали народженого Бога. Не обов’язково нести якісь дари, достатньо лише сказати йому добрі слова, віддати хвалу і честь.

Ідея твору у тому, щоб не лише відсвяткувати народження Христа, а й згуртувати народ, бо це подія спільна для всіх. Музичних варіацій цієї колядки існує декілька, і кожна з них має свої особливості і по-своєму прекрасна,.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш-колядку “Бог ся рождає” українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Бог ся рождає» українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Бог ся рождає»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *