«Буває, іноді старий» Тарас Шевченко

Вірш «Буває, іноді старий» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
543 переглядів
543 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Буває, іноді старий» Тараса Шевченко

Буває, іноді старий
Не знає сам, чого зрадіє,
Неначе стане молодий,
І заспіває… як уміє.
І стане ясно перед ним
Надія ангелом святим,
І зоря, молодость його,
Витає весело над ним.
Що ж се зробилося з старим,
Чого зрадів оце? Того,
Що, бачите, старий подумав
Добро якесь комусь зробить.
А що ж, як зробить? Добре жить
Тому, чия душа і дума
Добро навчилася любить!
Не раз такому любо стане,
Не раз барвінком зацвіте.
Отак, буває, в темну яму
Святеє сонечко загляне,
І в темній ямі, як на те,
Зелена травка поросте.

Аналiз вiрша «Буває, іноді старий» Тараса Шевченко

Вірш «Буває, іноді старий» Тараса Шевченка датується 1850 роком, коли він перебував у Оренбурзі. Але це рік написання твору, а от друком він вийшов значно пізніше – у 1867, разом з багатьма іншими віршами у «Кобзарі». У даній роботі поет продовжує розповідати про історичні події, які мали місце на території України у ті часи, коли вона знаходилась під гнітом польської влади.

Чому Тарас Григорович звернувся до теми взаємин між Україною та Польщею у своїй творчості? Можливо, так на нього вплинуло спілкування з польськими політичними засланцями, з якими він познайомився у Оренбурзі, коли вони перебували там з ним одночасно.

Твір являє собою оповідання у віршованій формі, у якому оповідачем виступає старий козак. Чоловік згадує важкі часи боротьби українського народу з польським гнітом, а якщо точніше, то про один з найбільш трагічних епізодів того часу.

Перш ніж ви почнете читати вірш «Буває, іноді старий» Тараса Шевченка українською мовою, варто зазначити, що уявлення про той період поет мав лише з твору Гоголя про Тараса Бульбу і деяких робіт українського фольклориста та історика І. Срезневського. Окрім опису конкретних постатей, Шевченко використовує і образ могили, який зазвичай символізує поховану волю народу, але тут він розкриває його дещо інакше.

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Буває, іноді старий» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Буває, іноді старий» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *