«Час племен. Занепад індивідуалізму у постмодерному суспільстві» Мішель Маффесолі

«Час племен. Занепад індивідуалізму у постмодерному суспільстві» Мішель Маффесолі

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
30 переглядів
30 переглядів

Про книгу «Час племен. Занепад індивідуалізму у постмодерному суспільстві» Мішеля Маффесолі

Книга «Час племен» описує соціальні трансформації, притаманні постмодернізму. Сучасне соціальне життя складається з безлічі переживань, уявлень, повсякденних емоцій, якими занадто часто нехтують. Хоча такі трансформації здебільшого пояснюють звуженням індивідуалізму, автор «Часу племен», навпаки, зосереджується на племінній атмосфері, яка помітно зростає у суспільстві на нових засадах. Логіка ідентичності (сексуальна, політична, професійна) викристалізовується у процесі ототожнення індивіда з групою, почуттями, режимом. Саме в цьому сенсі автор розуміє появу в постмодерному суспільстві соціальних мереж, невеликих груп, віртуальних спільнот (музичних, спортивних, туристичних тощо).

Можна додати, що парадоксальним чином такі «архаїчні» цінності, як локалізм, релігійність і сучасний технологічний розвиток (телетекст, кабельне телебачення), є складовими цього «неотрайбалізму», віднайденого в сучасному мегаполісі.

Праці Мішеля Маффесолі добре знані в усьому світі, але, на жаль, недостатньо відомі в Україні. Переклад українською мовою його програмної праці покликаний зменшити цю прогалину.

Знайомство з феноменом «неотрайбалізму» є надзвичайно актуальним для політиків і управлінців, що опікуються процесами і проблемами децентралізації влади в Україні.

Рекомендації

Відгуки на книгу «Час племен. Занепад індивідуалізму у постмодерному суспільстві» Мішеля Маффесолі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *