«Червоне і чорне» Стендаль (Марі-Анрі Бейль)

«Червоне і чорне» Стендаль (Марі-Анрі Бейль)

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2112 переглядів
2112 переглядів

Про книгу «Червоне і чорне» Стендаля

Книга «Червоне і чорне» – легендарний роман світової класики, що розкриває вічний конфлікт між власними почуттями та кар’єрними успіхами. Ще у XIX столітті Фредерік Стендаль розмірковував над честолюбством та його впливом на молодих людей. «Жертвою» його соціального експерименту став привабливий юнак з бідної родини Жульєн Сорель.

Хлопець мріяв про те, щоб вирватися з бідного оточення та побудувати блискучу кар’єру. Його краса, елегантність та природна харизма роблять свою справу – він стає улюбленцем жіночої статі. Тепер у Жульєна з’явилися додаткові бонуси – він може досягти своєї мети набагато швидше, за допомогою впливових жінок.

Якщо ви вирішите читати онлайн книгу «Червоне і чорне» Стендаля (Марі-Анрі Бейля) українською мовою, ви відчуєте справжній французький шарм епохи відродження династії Бурбонів. Одного ранку Сорель прокинеться та відчує, що потрапив у пастку свого серця, та буде вже запізно. Кохання та пристрасть можуть бути дуже небезпечними, особливо якщо не сприймати їх серйозно.

Автор не дає оцінку своєму герою, саме читачу слід розібратися в його суперечностях, визначити, що в ньому переважає – людяність чи егоїзм, честолюбство чи романтична чутливість. Поспішайте скачати книгу «Червоне і чорне» Стендаля (Марі-Анрі Бейля) на нашому сайті безкоштовно, без реєстрації та sms (смс), обравши будь-який формат із запропонованих: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб).

Цитати з книги «Червоне і чорне» Стендаля

А люди йдуть. За одним другий і третій, і так без кінця. Вороги й друзі, близькі й сторонні – і всі кричать у мої вуха криком свого життя або своєї смерті, і всі лишають на душі моїй сліди своїх підошов. Затулю вуха, замкну свою душу і буду кричати: «Тут вхід не вільний!»

Так було тихо, що менi соромно стало калатання власного серця.

Бо життя безупинно і невблаганно іде на мене, як хвиля на берег. Не тільки власне, а і чуже. А врешті – хіба я знаю, де кінчається власне життя, а чуже починається? Я чую, як чуже існування входить в моє, мов повітря крізь вікна і двері, як води притоків у річку. Я не можу розминутись з людиною. Я не можу бути, самотнім. Признаюсь – заздрю планетам: вони мають свої орбіти, і ніщо не стає їм на їхній дорозі. Тоді як на своїй я скрізь і завжди стрічаю людину.

Мене втомили люди. Мені докучило бути заїздом, де вічно товчуться оті створіння, кричать, метушаться і смітять. Повідчиняти вікна! Провітрить оселю! Викинуть разом із сміттям і тих, що смітять. Нехай увійдуть у хату чистота й спокій.

Завантажити безкоштовно книгу «Червоне і чорне» Стендаля

Рекомендації

Відгуки на книгу «Червоне і чорне» Стендаля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *