«Червоний» Андрій Кокотюха

«Червоний» Андрій Кокотюха

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
12927 переглядів
12927 переглядів
[uptolike]

Короткий зміст книги «Червоний» Андрія Кокотюхи (анотація)

Андрій Анатолійович Кокотюха – видатний український письменник сучасності, який наповнює свої твори найгострішими питаннями моралі та натхненням для справжніх патріотів України. Його книга “Червоний” – це своєрідний аналіз радянського минулого нашої країни, якого ви не знайдете в підручниках з історії чи енциклопедіях. Це – поступове відродження національної свідомості та розкриття страшної правди про намагання українців відстояти свою державну самобутність у часи радянського терору.

Побудова цього твору є неординарною – Андрій Анатолійович Кокотюха створив його з розповідей трьох осіб, які дивилися на українську державу крізь призму своїх ідейних переконань. Це – міліціонер Михайло Середа, який слідкував за порядком на “проблемних” територіях з “бандерівцями”, колишній співробітник КГБ Лев Доброхотов та ворог народу, який опинився в ГУЛАГу.

Центром їхніх спогадів стає головний герой роману – Данило Червоний, ватажок Української повстанської армії. Проте у кожного з цих оповідачів своя драма, не менш трагічна історія, коли система нівечить душу та переконання, ламає долі та дресирує слухняних виконавців. В життя кожного з них Данило прийшов невипадково – він здійснив революцію в їхніх думках і свідомості.

Автор обрав незвичайний стиль твору – історію головного героя, щирого українського патріота, викладають його вороги. Книга “Червоний” відрізняється об’єктивністю та неупередженістю, адже сам полковник КДБ, який арештував Червоного та кинув його до ГУЛАГу, захоплюється сміливістю цієї людини, її відданістю своїй державі. Скачати й читати цей роман треба всім, хто хоче дізнатися правду про українських вояків-визволителів та усвідомити їхню роль у становленні самостійності України.

Книга “Червоний” змушує замислитися над суспільними ідеологічними маніпуляціями, які видають за правдиву історію свого народу, та позбавляє тих стереотипів, які вже зацементувалися в головах прихильників радянської системи влади. Актуальність цього твору в умовах незалежної України не згасає і зараз: серед великої кількості інформаційного “сміття” треба навчитися вміло орієнтуватись.

Слухати аудіокнигу «Червоний» Андрія Кокотюхи онлайн українською безкоштовно:На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Червоний» Андрія Кокотюхи українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Цитати з книги «Червоний» Андрія Кокотюхи

— Не ліпи мені тут горбатого, Червоний! Ти воював проти Радянського Союзу, проти своєї батьківщини…

— А ваш Радянський Союз, Вікторе, не моя батьківщина! — різко перебив мене Червоний, подавшись уперед, і в його очах я вгледів не бачений раніше блиск. — Моя Батьківщина — це Україна. Не оця, придумана вами Українська Радянська Республіка, а вільна країна. Де нема ні радянської влади зі Сталіним та Кагановичем, ні польської шляхти з Пілсудським, ані німецького рейху з Гітлером та його намісником Кохом. Навіть царська Росія та Австро-Угорська монархія — теж не наше.

— Але революція скинула царя та звільнила народи! А товариш Сталін цю справу довершив…

— Більшовики не дали волі Україні. Вони перебрали владу над моєю країною спочатку в російського царя, потім у поляків, а тепер ось у німців. Мій народ комуністи далі тримають у неволі. Тобі важко це зрозуміти, але так є, хлопче.

Тоді поясни мені, Михайле Середа, чому всюди, де нема комуністів, називатися громадянином і мати громадянські права — це честь. А тут «громадянином» тебе називають, коли позбавляють громадянських прав. Ніколи не думав про це, друже Михайло?

Коли ти вірний владі, ти для них — товариш. Але щойно стаєш для них ворогом народу, відразу перестаєш бути товаришем. Тебе заковують у кайдани, тягнуть в тюрму, там б’ють смертним боєм, і ти вже не товариш — ти громадянин. Лише громадянин!

— Державна безпека виявляє ворогів радянської влади…

— Правильно! Дефензива виявляла ворогів Пілсудського. Гестапо — ненависників Гітлера. Комуністи — тих, хто проти їхнього Сталіна! А методи, друже Михайле, однакові! Кров із нашого брата-українця вони всі випускають однаково. І нам однаково болить, хто б нас не катрупив: комуністи чи фашисти! Чому всякий, хто сюди, на нашу українську землю, приходить, не дає волю, а лише замінює іржавий колючий дріт на новенький? Де тут визволення, друже Михайле? Яке звільнення може бути, якщо конвой по периметру? Я бував на Заході, бував у Європі — останні табори там зникли, щойно американці та англійці зайняли належні їм після перемоги території. Там, де лишився контроль москалів, табори нікуди не поділися.

…чому всюди, де нема комуністів, називатись громадянином і мати громадянські права – це честь. А тут «громадянином» тебе називають, коли позбавляють громадянських прав.

Рекомендації

Відгуки на книгу «Червоний» Андрія Кокотюхи

Одна відповідь до “Червоний”

  1. Аліна Аліна сказав:

    Від книги «Червоний» Андрія Кокотюхи я не змогла відірватись доки не дочитала останню сторінку. Динамічна та цікава історія про нас, українців. І скажу чесно, вона мене шокувала. Раджу скачати та дізнатись більше про те, що залишається важливим по теперішній момент.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *