«Чоловічий танець (Аркан)» Василь Герасим'юк

Вірш «Чоловічий танець (Аркан)» Василь Герасим'юк

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1014 переглядів
1014 переглядів

Вiрш «Чоловічий танець (Аркан)» Василя Герасим'юка

Ти мусиш танцювати аркан.
Хоч раз.
Хоч раз ти повинен відчути,
як тяжко рветься на цій землі
древнє чоловіче коло,
як тяжко зчеплені чоловічі руки,
як тяжко почати і зупинити
цей танець.
Хоч раз
ти стань у це найтісніше коло,
обхопивши руками плечі двох побратимів,
мертво стиснувши долоні інших,
і тоді в заповітному колі
ти протанцюєш під безоднею неба
із криком по-звіриному протяжним.
Щоб не випасти із цього грішного світу,
хоч раз
змішай із ближніми
піт і кров.

Сину людський,
ти стаєш у чоловіче коло,
ти готовий до цього древнього танцю
тільки тепер.
З хрестом за плечима.
З двома розбійниками.
Тільки раз.

Аналiз вiрша «Чоловічий танець (Аркан)» Василя Герасим'юка

Українська народна творчість та фольклор – невичерпні в своєму різноманітті та багатогранності, в незалежності від регіону. Вірш «Чоловічий танець (Аркан)» Василя Герасим’юка це прямий доказ цього факту. В основу свого твору автор поклав народну традицію переходу хлопчика в стан чоловіка, його шлях дорослішання через ритуальний танець. Останній набуває багатьох значень в ліричних словах автора, адже постає не просто ритуалом, але й символом братерства та чоловічої дружби, що зав’язана на взаємодопомозі та самопожертві заради іншого. Ці мотиви, попри свою старовинність, залишатимуться актуальними довіку.

Сюжет твору поєднує в собі риси легенди та притчі, що покликані передати мудрість новому поколінню. Саме тому ліричний герой звертається до свого читача, юнака, що має пройти через описуваний танець, аби стати чоловіком. Останнє має під собою багато значень, про що мова йшла вище. Але автор вплітає в цю інтерпретацію дорослішання не лише мотив аркана, як гуцульського чоловічого танцю, але й біблійні сюжети. Тісне сплетіння ідеї братерства, зав’язків в спільноті, та віри в Бога робить твір багаторівневим. Кожен, хто читатиме твір, буде знаходити в ньому власні сенси, що лиш підкреслює письменницький талант Герасим’юка.

Образ Ісуса Христа, що прихований між рядків твору, покликаний показати добровільний вибір людини стати на шлях страждань, заради спасіння інших. Це, в розумінні ліричного героя, і є дорослішанням в найширшому розумінні цього слова. Лише свідомо обравши свій шлях, понісши свій хрест, яким би важкий той не був, хлопчик стане чоловіком.

Разом з міфологічним образом кола, система символів автора вражає та зачаровує, водночас змушуючи замислитись над сутністю дорослішання, не тільки як фізіологічного процесу, але й як появи нових цінностей в житті людини, що проходить цей етап свого життя.

Читаючи поезію, вражаєшся тому, як майстерно автор вплітає різні думки в твір, надаючи виразам багатьох можливих трактувань. Це підкреслюється кількістю метафор, риторичних звернень та загаданих символів. Вони вибудовують дуже колоритну художню картину, що говорить про всіх чоловіків водночас, їх долю та життєвий шлях.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Чоловічий танець (Аркан)” Василя Герасим’юка українською мовою абсолютно безкоштовно.


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Чоловічий танець (Аркан)» Василя Герасим'юка та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Чоловічий танець (Аркан)» Василя Герасим'юка: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Чоловічий танець (Аркан)» Василя Герасим'юка і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Чоловічий танець (Аркан)» Василя Герасим'юка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *