«Чом ти не прийшов»

Вірш «Чом ти не прийшов»

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
185 переглядів
185 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Чом ти не прийшов»

— Чом ти не прийшов, як місяць зійшов,
Як я тебе чекала?
Чи коня не мав, чи стежки не знав,
Мати не пускала?

– І коня я мав, і стежку я знав,
І мати пускала,
Найменша сестра, бодай не зросла, —
Сідельце сховала.

А старша сестра сідельце знайшла,
Коня осідлала.
– Ой їдь, братику, до дівчиноньки,
Що тебе чекала.

— Тече річенька невеличенька,
Схочу – перескочу.
Віддай же мене, моя матінко,
За кого я хочу.

Віддала мене, моя матінка
За діда старого
Казала менішанувать його
Так як молодого

Шанувала рік, шанувала два,
третій не стерпіла.
Перекинулась в сиву зозулю
Тай в світ полетіла.

Гаєм летіла, землю кропила
Дрібними сльозами.
Гаєм летіла, гілля ламала
Білими руками.

Прилетіла в сад та й стала кувать
В саду на калині.
Та й стала кувать, жалю завдавать,
Горе на чужині.

Аналiз вiрша «Чом ти не прийшов»

Вірш «Чом ти не прийшов» було покладено на музику, і в результаті українська культура отримала прекрасну пісню. Вважається, що це народний твір, але існує думка, що конкретний автор у нього все ж був, хоч він і залишився невідомим. Пісня стала особливо популярною у 1980-х роках, коли її почали виконувати естрадні виконавці. Варто зазначити, що і у 21 столітті цей твір поетично-музичного мистецтва виконується артистами зі сцени.

Це лірична побутова пісня, яка виконується у мінорному ладі. Її мелодія хвилює слухачів і налаштовує на мрійливий настрій. А текст побудовано у формі діалогу між дівчиною та хлопцем, які чекають зустрічі, але зустрічаються з труднощами на шляху. Твір починається зі слів дівчини, яка хоче дізнатись, чому ж її коханий так і не прийшов на їх побачення, хоча вона так його чекала.

Героїня перераховує різні варіанти, намагаючись зрозуміти, що ж завадило парубкові прийти до неї вчасно. У другій строфі йде вже відповідь юнака, який розповідає, що всі можливості у нього були, але завадила менша сестричка, яка заховала сідельце, щоб він не змін на коня сісти і прискакати до своєї коханої. Але, на щастя, була ще й старша сестра, яка цю річ знайшла і коня осідлала. Просто вона вже достатньо доросла, щоб розуміти, що таке кохання і як чекає її брата дівчина, у яку він закоханий.

В останній (четвертій) строфі дівчина звертається вже до своєї матері з проханням видати її заміж. Але вона не запитує у батьків, за кого саме їй варто виходити, а говорить про те, що сама зможе зробити вибір, але їй важливо отримати дозвіл від родини. У цьому проявляється самостійність дівчини і її повага до традицій, адже раніше саме батьки обирали для доньки чоловіка (іноді навіть і не запитуючи її згоди).

Цікаво, що існує декілька варіантів першого рядка твору, але змінюється у них хіба що звучання, але не зміст. А залежать ці зміни від регіону, де виконується пісня, від місцевих мовних звичаїв.

Тут ви можете слухати онлайн пісню “Чом ти не прийшов” українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Чом ти не прийшов» українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Чом ти не прийшов»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *