«Чому я не хочу вертатись до СРСР?» Іван Багряний

«Чому я не хочу вертатись до СРСР?» Іван Багряний

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
725 переглядів
725 переглядів
[uptolike]

Короткий зміст книги «Чому я не хочу вертатись до СРСР?» Івана Багряного (анотація)

Книга «Чому я не хочу вертатись до СРСР» Івана Багряного являє собою лист-памфлет, у якому автор розповідає про причини свого небажання повертатись у країну, яка була спершу його домом, а потім стала в’язницею, забравши у нього все, навіть ім’я.

Написав Багряний цей текст у 1946 році, коли перебував в еміграції, і його одразу ж почали перекладати різними мовами. Це була своєрідна відповідь на події, які відбувались у СРСР і в деяких країнах Заходу, які сприяли насильницькому поверненню біженців «додому», а точніше кажучи – в концтабори.

У цьому памфлеті вперше було озвучено страшну правду про діяльність більшовиків і про геноцид українців (і не тільки), який чинили Сталін і його поплічники, а також про голодомор 1933 року, про «колективізацію» і «розстріляне відродження», коли було знищено культурний цвіт нації – українську інтелігенцію. А починається текст зі згадки письменника про вбивство його рідних – діда та дядька, яких більшовики позбавили життя у нього на очах.

Перебуваючи далеко від рідної землі, Багряний вважав своїм обов’язком розповісти усьому світу про те, що відбувається в Україні і в СРСР загалом. Він перерахував у цьому листі багато причин, через які не хоче повертатись у свою країну, хоч і любить Вітчизну, хоч і бачить її щоночі у снах. І одна з головних була у тому, що там процвітав більшовизм, який доводив людей до такого стану, що вони майже втрачали свою людську сутність. Через цей памфлет письменник показав світові справжнє обличчя імперії, що носила назву СРСР.

Слухати аудіокнигу «Чому я не хочу вертатись до СРСР?» Івана Багряного онлайн українською безкоштовно:


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Чому я не хочу вертатись до СРСР?» Івана Багряного українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на книгу «Чому я не хочу вертатись до СРСР?» Івана Багряного

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *