«Чорна рада» Пантелеймон Куліш

«Чорна рада» Пантелеймон Куліш

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2292 переглядів
2292 переглядів

Про книгу «Чорна рада» Пантелеймона Куліша

“Чорна рада” – це перший історичний роман, написаний українською мовою. Пантелеймон Куліш відтворив у цьому творі події другої половини XVII століття, коли після смерті Богдана Хмельницького Україна стала на шлях внутрішніх і зовнішніх воєн і конфліктів, намагаючись зберегти свою державність.

З того часу минуло майже чотириста років, але всі події Української держави залишаються актуальними і сьогодні. Та ж сама боротьба за владу, прагнення народу відстояти свою демократичність. І на цьому фоні – кохання Лесі й Петра, що також зіграло свою роль у цій політичній картині.

Пантелеймон Куліш був надзвичайно талановитим письменником – він писав прозу й поезію, вивчав історичні документи й займався перекладами. Його роман “Чорна рада” – це глибока й пізнавальна сторінка літератури, з якої можна почерпнути багато цікавого про часи козацтва.

Починаючи читати книгу, повністю поринаєш в атмосферу нашого краю тих часів, коли Україна була роздерта навпіл, а козаки перестали бути тими героями, яких оспівували в піснях. Це пророцтво автора приголомшує і змушує задуматися: може, в Україні і зараз продовжується ця “Доба руїни”? Що українці мають змінити в собі, щоб отримати спокійне та щасливе життя?

“Чорна рада” – це також книга про життя звичайних людей, далеких від воєн та політики. На фоні величних історичних подій перед читачем відкривається їхня буденність, сповнена очікувань, почуттів, розмаїття людських стосунків. Усі персонажі постають перед нами живими та зрозумілими, зі своїми бажаннями та емоціями. В них сполучаються якості, що були притаманні українцям споконвіку: щирість і патріотизм, суворість і чесність, відчайдушність і відповідальність.

Завдяки образним описам та детальному розкриттю персонажів оживає українська історія. Якщо ви хочете дізнатися про цей історичний період набагато більше, ніж написано в енциклопедіях та підручниках, відчути його серцем і роздивитися історичних персонажів з різних боків, вам обов’язково треба скачати й прочитати цю колоритну книгу.

Завантажити безкоштовно книгу «Чорна рада» Пантелеймона Куліша

Рекомендації

Відгуки на книгу «Чорна рада» Пантелеймона Куліша

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *