«Давня весна» Леся Українка

Вірш «Давня весна» Леся Українка

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1178 переглядів
1178 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Давня весна» Лесі Українки

Була весна весела, щедра, мила,
Промінням грала, сипала квітки,
Вона летіла хутко, мов стокрила,
За нею вслід співучії пташки!

Все ожило, усе загомоніло –
Зелений шум, веселая луна!
Співало все, сміялось і бриніло,
А я лежала хвора й самотна.

Я думала: «Весна для всіх настала,
Дарунки всім несе вона, ясна,
Для мене тільки дару не придбала,
Мене забула радісна весна».

Ні, не забула! У вікно до мене
Заглянули від яблуні гілки,
Замиготіло листячко зелене,
Посипались білесенькі квітки.

Прилинув вітер, і в тісній хатині
Він про весняну волю заспівав,
А з ним прилинули пісні пташині,
І любий гай свій відгук з ним прислав.

Моя душа ніколи не забуде
Того дарунку, що весна дала;
Весни такої не було й не буде,
Як та була, що за вікном цвіла.

Аналiз вiрша «Давня весна» Лесі Українки

Вірш «Давня весна» Лесі Українки показує, що будь який темний час чи то в природі, або ж в житті людини є плинним і за ним завжди прийде світло. Важко сказати, що життя, особливо дитинство, в письменниці були простими чи легкими. Травма на річці, через яку Леся не могла довгий час ходити, справила на її сприйняття світу дуже сильне враження. Свої болі та тугу вона часто екстраполювала на свою творчість, що видно в цьому творі.

Основа сюжету вірша лежить в тому, що весна є найбільш очікуваною порою року. Їй передує зима, що сприймається як холодна та непривітна пора року, коли, в свою чергу, весна з собою несе щастя та радість. Написаний в жанрі пейзажної лірики, твір чудово змальовує за допомогою порівнянь та епітетів цю пору року з її красою та спокоєм.

Особлива радість полягає в тому, що весна несе з собою життя: з її теплим подихом природа оживає, прокидається від довгого сну. Пташки починають повертатись до своїх домівок, а буйство трав та рослин показує, що природа здолає все. Почавши читати вірш «Давня весна» Лесі Українки українською мовою, бачиш, як сильно авторка любила природу та її красу.

Однією з думок, яку авторка вклала в вірш, є думка, що навіть внутрішня біль стає меншою, а душа – щасливішою, коли навколо починає з’являтися стільки краси. Весна приносить з собою нові сили, що змушують жити далі та боротись за своє щастя.

Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Давня весна” Лесі Українки українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Давня весна» Лесі Українки українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Давня весна» Лесі Українки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *