«Декадент» Іван Франко

Вірш «Декадент» Іван Франко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2106 переглядів
2106 переглядів

Вiрш «Декадент» Івана Франко

В. Щуратові

Я декадент? Се новина для мене!
Ти взяв один з мого життя момент,
І слово темне підшукав та вчене,
І Русі возвістив: “Ось декадент!”

Що в моїй пісні біль, і жаль, і туга —
Се лиш тому, що склалось так життя.
Та є в ній, брате мій, ще нута друга:
Надія, воля, радісне чуття.

Я не люблю безпредметно тужити
Ні шуму в власних слухати вухах;
Поки живий, я хочу справді жити,
А боротьби життя мені не страх.

Хоч часто я гірке й квасне ковтаю,
Не раз і прів, і мерз я, і охрип,
Та ще ж оскомини хронічної не маю,
Катар кишок до мене не прилип.

Який я декадент? Я син народа,
Що вгору йде, хоч був запертий в льох.
Мій поклик: праця, щастя і свобода,
Я є мужик, пролог, не епілог.

Я з п’ющими за пліт не виливаю,
З їдцями їм, для бійки маю бук,
На празнику життя не позіваю,
Та в бідності не опускаю рук.

Не паразит я, що дуріє з жиру,
Що в будні тільки й дума про процент,
А для пісень на “шрррум” настроїть ліру.
Який же я у біса декадент?

Аналiз вiрша «Декадент» Івана Франко

Книга «Декадент» була написана в часи, коли питання ідентифікації української народності стояло найбільш гостро. В пошуках індивідуальності українські митці наважувались на відчайдушні кроки, створюючи шедеври в різних жанрах. Окремої уваги поціновувачів класики заслуговує Іван Франко, як патріот, котрий любив свій край понад усе.

Вірш привідкриє завісу таємниць в конфлікті автора з експертом В. Щуратовим, який свого часу назвав класика «людиною слабкої волі».

Герой книги – звичайний чоловік, що був змушений стати жертвою того неспокійного часу. Він постраждав від гонінь тодішньої влади. Проте він ніколи не втрачав оптимізму. Чоловік був впевнений, що всі події в його житті відбуваються на краще. І рано чи пізно настане день, коли він зі своїми побратимами буде пишатись власною країною.

В рядках переплітаються найрізноманітніші теми, від побутових питань, до конфліктів державного значення. Автор зміг охопити великий соціальний прошарок. В його творі є місце звичайним селянам, міським жителям та можновладцям.

Яким було ставлення поета до тодішньої української влади? Та яку роль в його житті відіграв відгук Щуратова? Дізнаєтесь про це, коли почнете читати онлайн книгу «Декадент» Івана Яковича Франка українською мовою.

Читайте також усі 👉 Вірші Івана Франка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Декадент» Івана Франко та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Декадент» Івана Франко: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Декадент» Івана Франко і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Декадент» Івана Франко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *