«Для вас, історики майбутні…» Євген Плужник

Вірш «Для вас, історики майбутні…» Євген Плужник

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
249 переглядів
249 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Для вас, історики майбутні…» Євгена Плужника

Для вас, історики майбутні,
Наш біль — рядки холодних слів!
О, золоті делекі будні
Серед родючих вільних нив!

Забудь про вистраждані свята,
Що в них росила землю кров!
Мовчи, мовчи, душе підтята,—
— Агов!

Якийсь дідок нудний напише,—
Війна і робітничий рух…
О, тихше!
— Біль не вщух!

Аналiз вiрша «Для вас, історики майбутні…» Євгена Плужника

Поглянути у майбутнє неможливо, проте можна залишити слово, що лунатиме крізь віки. Так можна описати провідний мотив віршу «Для вас, історики майбутні…» Євгена Плужника, що звертається до кожного, хто в далекому майбутньому читатиме його. Автор намагається осмислити, чим є його сучасність для потенційних нащадків, що не бачили того поту і крові, з яким вони, їх предки, будували своє життя. Слова автора, певно, ніколи не втратять своєї актуальності, адже історики завжди будуть дивитись сухим поглядом в минуле, бачачи там лиш миті з цілого життя людей.

Автор засуджує тих істориків, що дозволяють собі з зарозумілістю дивитись на події минулого, адже вони гадки не мають про те, з якими труднощами будувались те життя, про яке вони пишуть. Історія – це не лише сухий та вивірений погляд на минуле, але й уроки, які нащадки не мають права забути, каже ліричний герой автора. Також він засуджує узагальнення, адже тоді жили люди, що були цілими маленькими всесвітами, а й не можна їх узагальнювати у війнах та робітничих рухах. Кожна зі згаданих людей – це жива рана та багато болю, що випало на їх життя, й цьому історики, до яких адресований твір, не мають приділяти менше уваги.

Комусь може здатись, що на відстані все здається очевидним, простим або ж навіть примітивним, проте це геть не так, адже в минулому в епіцентрі подій важко зупинитись і оцінити процеси, що відбуваються. Разом з тим, в вірші є надія, що нащадки матимуть вільні лани, себто свою землю, на якій будуть жити. Він хоче, аби вони не змарнували ані того, що зроблено, ані пам’яті про своїх предків, завдяки яким вони мають те, що їх оточує. Громадянська війна, очевидцем якої був автор, була страшним та всеохоплюючим явищем, де люди страждали та здобували, й це варто пам’ятати кожному.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Для вас, історики майбутні…” Євгена Плужника українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Для вас, історики майбутні…» Євгена Плужника українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Для вас, історики майбутні…» Євгена Плужника

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *