«До А. П. Керн (“Я пам’ятаю мить чудову…”)» Олександр Пушкін

Вірш «До А. П. Керн (“Я пам’ятаю мить чудову…”)» Олександр Пушкін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
330 переглядів
330 переглядів
[uptolike]

Вiрш «До А. П. Керн (“Я пам’ятаю мить чудову…”)» Олександра Пушкіна

Я пам’ятаю мить чудову,
Коли мені з’явилась ти,
Як привид, сповнений любов’ю,
Як геній чистий красоти.

В сумній, холодній безнадії,
В людській тривожній метушні,
Звучав твій голос, наче мрії,
Ти часто снилася мені.

Йшли роки. Мрії чарівничі
Розвіяв вітер часу злий.
І я забув твоє обличчя,
Твій стан і голос ніжний твій.

У глушині важкій вигнання
Минали дні мого життя
Без божества і без палання,
Без сліз, кохання, без чуття.

Душа проснулась в мить чудову.
І знов мені з’явилась ти.
Як привид, сповнений любов’ю,
Як геній чистий красоти.

І серце б’ється променисте,
В моїй душі воскресли знов
І божество, й натхнення чисте,
Й життя, і сльози, і любов.

Переклад В. Сосюри

Аналiз вiрша «До А. П. Керн (“Я пам’ятаю мить чудову…”)» Олександра Пушкіна

Вірш «До А.П.Керн» («Я пам’ятаю мить чудову») Олександр Пушкін написав влітку 1825 року. Це ліричний твір, який поет присвятив прекрасній дамі – Анні Керн, яка була дружиною коменданта Ризької фортеці, Єрмолая Керна. З нею Олександр Сергійович познайомився в Петербурзі у 1819 році на балу. То була дуже коротка зустріч, але поет все ж встиг відмітити неземну красу молодої жінки і зачаруватись нею.

Друга зустріч відбулась лише через шість років, коли Пушкін був на засланні. Тоді перед ним постала вже не юна дівчина, а доросла жінка, мати двох дітей. Та краса її залишалась такою ж неймовірною. Дізнавшись, що вона від’їжджає, поет встиг передати примірник свого твору про Онєгіна, поклавши між сторінок аркуш паперу з написаним на ньому віршем. Це і був твір, який офіційної назви так і не отримав, але всі його знають за першим рядком.

Присвячений вірш, звісно ж, коханню, бо це тема, яка надихала поета на творчість завжди. У творі він створює ідеальний образ своєї коханої, з якою так довго не бачився. За роки розлуки душа його жила у смутку, а коли відбулась їх нова зустріч, поет ніби заново народився. Йому знову захотілось творити, жити і кохати.

Поет використовує яскраві епітети, афористичні метафори та інші художні засоби, щоб створити зразковий ліричний твір, яким тепер можуть насолоджуватись усі поціновувачі любовної поезії.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «До А. П. Керн (“Я пам’ятаю мить чудову…”)» Олександра Пушкіна українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «До А. П. Керн (“Я пам’ятаю мить чудову…”)» Олександра Пушкіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *