«До того, як любов у світ прийшла» П'єр де Ронсар

Вірш «До того, як любов у світ прийшла» П'єр де Ронсар

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
775 переглядів
775 переглядів
[uptolike]

Вiрш «До того, як любов у світ прийшла» П'єра де Ронсара

До того, як любов у світ прийшла
І теплим сяйвом хаос освітила,
В нім плавала планет незмірна сила
Без ладу, і без форми, й без числа.
Так і душа несміливо жила,
Без ладу й форми у мені бродила,
Поки любов її не озорила,
Коли з очей ти сяйво розлила.
І, скорений любові верховенством,
Дух у мені наповнився блаженством,
В думках моїх вогонь запломенів.
Любов дала життя, і рух, і силу,
І душу відродила осмутнілу –
Її любовний пломінь відігрів.

переклад: Ф. Скляра

Аналiз вiрша «До того, як любов у світ прийшла» П'єра де Ронсара

Вірш «До того, як любов у світ прийшла» П’єра де Ронсара – ліричний, інтимний та водночас зрозумілий кожній людині, де та коли б вона його не читала. Автор намагався цим твором показати те, що для нього означало почуття кохання, скільки прекрасного та світлого він в ньому бачив. Попри те, що з моменту публікації пройшло чимало часу, мотиви твору, певно, ніколи не перестануть бути актуальними. Незважаючи на те, що життєвий шлях самого Ронсара був сповнений чималою кількістю труднощів, в його серці ніколи не згасала віра в прекрасне, в кохання, що може змінити душу кожної людини на краще.

Варто одразу зазначити, що описуючи кохання, автор мав його на увазі в самому широкому розумінні. Себто, мова йде не лише про піднесені почуття однієї людини до іншої, але й про кохання божественне, що відсилає до християнства, яке, вочевидь, теж надихнуло автора на його цю оду.

На ці думки підштовхує і сам мотив твору, що розповідає читачеві про появу кохання в світі, що фактично ототожнюється з появою чогось живого. Лише жива істота здатна на таке високе почуття, яке оживлює все навкруги, просвітлюючи темряву та сповнюючи сяйвом буття. Попри те, що автор заклав власні сенси в це почуття, сьогодні кожен, хто читає його твір, легко може знайти власне трактування.

Любов в творі французького письменника не лише приносить світло. Вона надає світові форми й саме вона робить його таким, яким ми його бачимо щодня. Лейтмотив твору чудово підкреслюється та набуває художньої краси в використаних автором уособленнях та метафорах, що передають її неймовірне значення для всього живого на землі. Вона озорила, наповнила блаженство та дала все те, що необхідно людини, аби рухатись далі.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «До того, як любов у світ прийшла» П'єра де Ронсара українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «До того, як любов у світ прийшла» П'єра де Ронсара

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *