«Друга фундація» Айзек Азімов

«Друга фундація» Айзек Азімов

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1222 переглядів
1222 переглядів

Про книгу «Друга фундація» Айзека Азімова

Книга «Друга Фундація» – завершальна частина космічної трилогії від класика світової фантастики Айзека Азімова. Могутня Фундація, створена талановитим психоісториком Гарі Селдоном, знаходиться на межі зникнення – вся планета Термінус опинилася під владою войовничого та амбітного мутанта Мула, який вирішив стати володарем всесвіту. Єдиний шанс врятувати цивілізацію – знайти загадкову другу Фундацію. За пророцтвом Селдона порятунок треба шукати десь на краю зірок – на іншому кінці галактики.

Цей роман – рекордсмен з усього циклу за кількістю загадок і сюжетних несподіванок. Традиційно твір розділений на дві частини – «Пошукова експедиція Мула» і «Пошукова експедиція Фундації». І хоча єдиною метою головних героїв обох частин є знаходження другої Фундації, реалізація цієї мети вражає строкатістю подій.

Загалом роман «Друга Фундація» нагадує масштабний галактичний квест, під час якого розкриваються космічні таємниці, на поверхні опиняються століттями приховані артефакти та наближається найголовніша розгадка всього циклу: чи збудуться передбачення «батька» могутньої Фундації науковця Гарі Селдона?

Недаремно Айзек Азімов включив до групи головних персонажів дівчинку-підлітка Аркадію – її яскравий образ та гаряче бажання допомогти першій Фундації протиставляються жорстоким, дурним та егоїстичним дорослим, які перевернули догори дригом ідею порятунку Всесвіту. Її таємнича мандрівка до відкритого космосу змушує затамувати подих.

Якщо попередня частина циклу «Фундація та Імперія» базувалася на політичних та суспільних протистояннях у галактиці, ця книга знову повертає читача до наукової фантастики – теорія Селдона розкривається в найдрібніших деталях та не може не вразити своєю стрункістю й геніальністю. Несподівана кінцівка з відкритим фіналом змушує замислитися: мабуть, людство ще не втратило шанс зберегти свої найкращі цінності та скарби, на які полюють амбітні завойовники.

Щоб вам було зручно скачати «Друга Фундація» Айзека Азімова, ми розмістили цей твір на нашому сайті у форматах fb2, txt, epub та rtf. Якщо ви бажаєте читати онлайн цю захоплюючу книгу, пропонуємо вам скористатися матеріалами нашої бібліотеки безкоштовно та без реєстрації.

Завантажити безкоштовно книгу «Друга фундація» Айзека Азімова

Рекомендації

Відгуки на книгу «Друга фундація» Айзека Азімова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *