«Думи мої, думи» Тарас Шевченко

Вірш «Думи мої, думи» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
3061 переглядів
3061 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Думи мої, думи» Тараса Шевченко

Думи мої, думи мої,
Ви мої єдині,
Не кидайте хоч ви мене
При лихій годині.
Прилітайте, сизокрилі
Мої голуб’ята,
Із-за Дніпра широкого
У степ погуляти
З киргизами убогими.
Вони вже убогі,
Уже голі… Та на волі
Ще моляться богу.
Прилітайте ж, мої любі,
Тихими речами
Привітаю вас, як діток,
І заплачу з вами.

Аналiз вiрша «Думи мої, думи» Тараса Шевченко

Книга «Думи мої, думи» була написаний таким відомим українським генієм, як Тарас Шевченко. Вона побачила світ в Петербурзі орієнтовно в кінці 1839 — на початку 1840 року.

Даний вірш пронизаний почуттям туги та меланхолії у поєднанні з неймовірною красою слів. В рядках прослідковується також журба за втраченим коханням, якому не судилось цвісти пишним цвітом. Автор робить наголос на стражданнях, які випали на долю юного та самотнього поета-сироти, вимушеного залишити Україну та податись на чужину.

Героя вірша мучить неймовірна ностальгія та відчай від байдужості та агресивності його оточення. Він би хотів повернутись на свою батьківщину, але бачить, що не зможе цього зробити. Від того меланхолія накриває героя ще більше. Почуття туги та самотності наповнюють кожен рядок вірша. Єдине, що гріє душу головному герою, так це те, хоч в думках він може зостатись в Україні та насолодитись її красою.

Якщо ви почнете читати онлайн книгу «Думи мої, думи» Тараса Шевченка українською мовою, то відчуєте всю палітру емоцій, які змушують серце героя розриватись на частини.

Скачати книгу «Думи мої, думи» Тараса Шевченка безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб) можна за допомогою нашого ресурсу електронних книг.

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Думи мої, думи» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Думи мої, думи» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *