«Дюна» Френк Герберт

«Дюна» Френк Герберт

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
3162 переглядів
3162 переглядів

Про книгу «Дюна» Френка Герберта

Книга “Дюна” – це вершина фантастики, найсміливіший всесвіт майбутнього, розкритий у дрібних деталях, в якому хочеться розчинитися. Френк Герберт створив масштабне полотно, що отримало шість престижних літературних премій та тричі було екранізовано. Цей роман є першою частиною шеститомної серії “Хроніки Дюни”, що входить у міжавторський цикл “Всесвіт Дюни”.

Цей твір є одним з кращих зразків жанру наукової фантастики, де кожне незвичне явище має своє логічне пояснення. Автор показує людей далекого майбутнього з надзвичайними можливостями, проте це – не магія, а результат наукових відкриттів, яким приділяється особлива увага в цьому романі.

Завдяки науці було створено новий тип людей, і саме з цього починаються пригоди на загадковій та небезпечній планеті Арракіс, що виявилася цілковитою Дюною з вічними пісками, гігантськими монстрами-черв’яками, войовничим плем’ям фрименів та безцінним наркотиком меланжем (інша його назва – прянощі).

Ця дивна планета не пристосована для життя звичайних людей, проте перед головним героєм Полом Атрейдесом постане нелегке завдання – не тільки вижити в цих нелюдських умовах, а й докорінно змінити Арракіс, перетворивши цю мертву пустелю в квітучий рай.

У центрі сюжету книги “Дюна” – довга боротьба між двома могутніми династіями – Харконненів та Атрідів за володіння Арракісом – єдиним місцем у галактиці, де видобуваються прянощі. Головним героям доведеться розплутати безліч інтриг, провести немало запеклих боїв та змінити будову цілого всесвіту. Сюжет настільки захоплює цікавими науковими й фентезійними феноменами, неочікуваними поворотами, пригодницькими мотивами, що не можеш змусити себе відкласти книгу, поки не закінчиш її читати.

Всесвіт, який створив Френк Герберт, продуманий у всіх гранях. Це – абсолютна нова реальність зі своєю релігією, географією, кліматом, суспільним і політичним устроєм, технологічним розвитком.

Роман “Дюна” – не тільки бойовик з яскравим екшеном, а й твір з глибокою філософією, що показує зародження моралі нового суспільства. Книгу “Дюна” варто скачати (безкоштовно у форматах fb2, rtf, txt, epub) або читати онлайн всім, хто прагне зазирнути у найзухваліші хроніки майбутнього та насолодитися атмосферною, якісною фантастикою.

Цитати з книги «Дюна» Френка Герберта

…людям нужны трудные времена, тяготы и угнетение, чтобы развивались их душевные силы.

Не записывай человека в покойники, пока сам не увидел труп. И помни, что даже тогда можно ошибиться.

Самыми постоянными законами Вселенной остаются случай и ошибка.

Страх убивает разум. Страх – это малая смерть, несущая забвение. Я смотрю в лицо моему страху, я дам ему овладеть мною и пройти сквозь меня. И когда он пройдет сквозь меня, я обернусь и посмотрю на тропу страха. Там, где прошел страх, не останется ничего. Там, где прошел страх, останусь только я.

Завантажити безкоштовно книгу «Дюна» Френка Герберта

Рекомендації

Відгуки на книгу «Дюна» Френка Герберта

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *