«Дюна» Френк Герберт

«Дюна» Френк Герберт

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
11813 переглядів
11813 переглядів

Про книгу «Дюна» Френка Герберта

Книга “Дюна” – це вершина фантастики, найсміливіший всесвіт майбутнього, розкритий у дрібних деталях, в якому хочеться розчинитися. Френк Герберт створив масштабне полотно, що отримало шість престижних літературних премій та тричі було екранізовано. Цей роман є першою частиною шеститомної серії “Хроніки Дюни”, що входить у міжавторський цикл “Всесвіт Дюни”.

Цей твір є одним з кращих зразків жанру наукової фантастики, де кожне незвичне явище має своє логічне пояснення. Автор показує людей далекого майбутнього з надзвичайними можливостями, проте це – не магія, а результат наукових відкриттів, яким приділяється особлива увага в цьому романі.

Завдяки науці було створено новий тип людей, і саме з цього починаються пригоди на загадковій та небезпечній планеті Арракіс, що виявилася цілковитою Дюною з вічними пісками, гігантськими монстрами-черв’яками, войовничим плем’ям фрименів та безцінним наркотиком меланжем (інша його назва – прянощі).

Ця дивна планета не пристосована для життя звичайних людей, проте перед головним героєм Полом Атрейдесом постане нелегке завдання – не тільки вижити в цих нелюдських умовах, а й докорінно змінити Арракіс, перетворивши цю мертву пустелю в квітучий рай.

У центрі сюжету книги “Дюна” – довга боротьба між двома могутніми династіями – Харконненів та Атрідів за володіння Арракісом – єдиним місцем у галактиці, де видобуваються прянощі. Головним героям доведеться розплутати безліч інтриг, провести немало запеклих боїв та змінити будову цілого всесвіту. Сюжет настільки захоплює цікавими науковими й фентезійними феноменами, неочікуваними поворотами, пригодницькими мотивами, що не можеш змусити себе відкласти книгу, поки не закінчиш її читати.

Всесвіт, який створив Френк Герберт, продуманий у всіх гранях. Це – абсолютна нова реальність зі своєю релігією, географією, кліматом, суспільним і політичним устроєм, технологічним розвитком.

Роман “Дюна” – не тільки бойовик з яскравим екшеном, а й твір з глибокою філософією, що показує зародження моралі нового суспільства. Книгу “Дюна” варто скачати (безкоштовно у форматах fb2, rtf, txt, epub) або читати онлайн всім, хто прагне зазирнути у найзухваліші хроніки майбутнього та насолодитися атмосферною, якісною фантастикою.

Цитати з книги «Дюна» Френка Герберта

Страх убивает разум. Страх – это малая смерть, несущая забвение. Я смотрю в лицо моему страху, я дам ему овладеть мною и пройти сквозь меня. И когда он пройдет сквозь меня, я обернусь и посмотрю на тропу страха. Там, где прошел страх, не останется ничего. Там, где прошел страх, останусь только я.

…людям нужны трудные времена, тяготы и угнетение, чтобы развивались их душевные силы.

Самыми постоянными законами Вселенной остаются случай и ошибка.

Не записывай человека в покойники, пока сам не увидел труп. И помни, что даже тогда можно ошибиться.

Скачати безкоштово книгу «Дюна» Френка Герберта українською мовою

Рекомендації

Відгуки на книгу «Дюна» Френка Герберта

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *