«Дзень–дзелень»

Вірш «Дзень–дзелень»

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
190 переглядів
190 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Дзень–дзелень»

На Різдво Христове
Від хати до хати
Із вертепом діти
Йдуть колядувати.

Приспів:
Дзінь–дзілінь, |
Дзень–дзелень, – |
Весело співаймо! |
Дзінь–дзілінь, |
Дзень–дзелень, – |
Бога прославляймо! | (2)

Попереду зірка
Шлях нам осяває,
Пастушки у полі
На сопілках грають.

Приспів.

Звіздарі низенько
Голови схиляють,
Ангели у небі
Весело співають.

Приспів.

Колядуймо дзвінко,
Щоб світ веселився,
Радій, Україно –
Христос народився!

Приспів.

Аналiз вiрша «Дзень–дзелень»

Вірш «Дзень-дзелень» можна читати як поезію, а можна й співати на Різдво, бо це колядка, присвячена радісній події – народженню Христа. Існує в Україні традиція, згідно якої на Різдво діти ходять вулицями і співають колядки. Також вони можуть заходити у будинки і співати господарям вже особисто. Колядок існує чимало, а даний твір є одним з улюблених, і виконувати його можуть не лише діти, а й дорослі.

Основна ідея вірша – прославлення Бога і радість від того, що на світ з’явився Ісус, син Божий. Це щаслива подія не лише для однієї родини, а й для всієї України, та й загалом для всього світу. Твір складається з чотирьох частин, які розділені приспівом. Він повторюється після кожної строфи.

На самому початку твору описується прекрасна зимова картина – діти разом з вертепом ходять від хати до хати, щоб поколядувати. У них гарний настрій, вони веселі та щасливі, готові прославляти Господа хоч цілими днями. У другій строфі згадується та яскрава зірка, що світить з неба і освітлює шлях, щоб люди бачили, куди їм потрібно йти. При цьому вони ще й звуки сопілок чують – це грають пастушки у полі.

Після ще одного приспіву у творі розповідається про звіздарів, які схилили свої голови, а також про янголів, що високо у небі живуть, але також від радості співають. Вони так само щасливі, бо сталась неймовірна подія. Колядники у заключній строфі весь світ закликають веселитись, бо для цього є вагома причина – народження Христа. Вся Україна теж може радіти через це, адже українці – люди емоційні, щедрі, емпатійні. Вони і горе чуже розділити можуть, і радість примножити.

Прослуховування або співання цієї колядки створює особливий настрій – піднесений, святковий, радісний. Звісно, використовувати її можна у будь-який час, але влітку ця пісня звучатиме все ж трохи дивно, бо йдеться у ній про Різдво, тобто про зимове свято (одне з найулюбленіших у народі). І якщо навіть хтось досі не був знайомий з цим твором, то тепер це легко виправити.

Тут ви можете слухати онлайн вірш-колядку “Дзень–дзелень” українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Дзень–дзелень» українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Дзень–дзелень»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *