«Егоїстичний ген» Річард Докінз

«Егоїстичний ген» Річард Докінз

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2576 переглядів
2576 переглядів

Про книгу «Егоїстичний ген» Річарда Докінза

«Егоїстичний ген» – найпопулярніша праця видатного британського вченого-біолога Річарда Докінза, в якій у науково-популярній формі висвітлено особливості еволюції тваринного світу з позицій генетики. Ця книга буде цікавою не тільки тим, хто захоплюється біологією та суміжними з нею науками, а й всім, хто коли-небудь замислювався над місцем людини та інших живих організмів у безперервній системі життєво важливих процесів. Сторінками цієї енциклопедії читач здійснить захоплюючу мандрівку від зародження життя на нашій планеті, його становлення та розвитку до такого складного природного механізму, як Людина.

Ключову роль розвитку всього живого на Землі автор відводить генам. Він пояснює сутність різноманітних еволюційних стратегій, наводить чимало яскравих і переконливих прикладів природного відбору завдяки втручанню генів. Говорячи про людську природу, Докінз пояснює з точки зору функціонування генів не тільки біохімічні процеси в організмі людей, а й наші емоції та відчуття, життєві установки та риси характеру.

Цікавою є думка про те, що завдяки генам природа експериментує над живими організмами і використовує їх у своїй цілях. «Егоїстичність» генів продиктована тим, що вони прагнуть захопити якомога більше території, щоб розповсюдити свою владу на інші живі клітини – тільки так вони зможуть вижити й утвердитися в нових організмах.

Річард Докінз вважається одним з найкращих популяризаторів науки, адже всі складні біологічні процеси та явища він пояснює дуже детально та зрозуміло, ілюструючи теорію влучними прикладами. Книга «Егоїстичний ген» являє собою цілий «коктейль» з психології, соціології та філософії, ще більшої гостроти додають деякі «домішки» з фізики та хімії. Загалом автор створив грандіозне наукове полотно, в якому чітко прослідковуються всі причинно-наслідкові зв’язки в оточуючому середовищі, включаючи природні та соціальні аспекти.

Всі бажаючі читати онлайн цю грунтовну енциклопедію про наше життя можуть скористатися матеріалами нашої електронної бібліотеки безкоштовно та без реєстрації. Якщо ви хочете скачати «Егоїстичний ген» Річарда Докінза, виберіть будь-який із запропонованих форматів електронних книг: fb2, txt, epub або rtf.

Цитати з книги «Егоїстичний ген» Річарда Докінза

Если я скажу, что меня больше интересует защита от истребления крупных китов, чем улучшение жизненных условий людей, я рискую шокировать этим некоторых своих друзей.

Применение противозачаточных средств иногда критикуют как «противоестественное». Да, это так — очень противоестественное. Беда в том, что противоестественно и всеобщее благосостояние.

Человеческий зародыш, чувства которого находятся на уровне амёбы, пользуется значительно большим уважением и правовой защитой, чем взрослый шимпанзе. Между тем шимпанзе чувствует и думает, и возможно – согласно новейшим экспериментальным данным – способен даже освоить какую-то форму человеческого языка.

Каждого из партнеров можно рассматривать как индивидуума, который стремится эксплуатировать другого, пытаясь заставить его внести больший вклад в выращивание потомков. В идеале каждый индивидуум "хотел бы" совокупляться с возможно большим числом представителей противоположного пола, предоставляя в каждом случае выращивание детей своему партнеру.

Завантажити безкоштовно книгу «Егоїстичний ген» Річарда Докінза

Рекомендації

Відгуки на книгу «Егоїстичний ген» Річарда Докінза

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *