«Енеїда» Іван Котляревський

«Енеїда» Іван Котляревський

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
5751 переглядів
5751 переглядів

Короткий зміст книги «Енеїда» Івана Котляревського (анотація)

Іван Котляревський – легендарна постать в українській культурі. Його поема “Енеїда” – перший твір, написаний літературною українською мовою. Цю книгу справедливо вважають енциклопедією українського народу – ментальність українців і дотепний гумор проходять червоною ниткою крізь весь сюжет.

В основі поеми лежить сюжет, описаний в однойменній книзі Вергілія, проте український письменник додав кілька авторських деталей та скоротив цю історію – замість дванадцяти частин оригінала у нього вийшло шість. Іван Котляревський представляє відважних троянців в образі українських козаків з їхнім образом життя, відчайдушним характером та любов’ю до бенкетів. Загалом атмосфера твору “Енеїда” розкриває побут українського суспільства XVIII століття.

Ця легендарна поема створена в бурлескному стилі, що є одним із прийомів комічності. Письменник не протиставляє давньогрецьких богів земним людям, а навпаки зближує їх. Так як і козаки, Зевс, Юнона, Венера, Нептун та інші “охоронці порядку” пиячать та сваряться й навіть влаштовують бійки. Ця сюжетна особливість твору робить його актуальним і на сьогоднішній день, якщо зіставити жителів Олімпу з теперішньою владою.

Сюжет твору розгортається навколо ватажка троянців Енея та його товаришів, які мандрують світом після спалення Трої. На їхньому шляху зустрічається безліч пригод, серед яких – потрапляння до царства мертвих та війна з латинцями. Пересуванням троянців керують давньогрецькі боги, заспокоюючи стихії або насилаючи на воїнів усілякі негаразди.

Найвища цінність книги “Енеїда” – в її багатому етнографічному матеріалі та співочій народній мові з великою кількістю яскравих епітетів, приказок, прислів’їв, фразеологізмів. Жива мова твору містить деякі вульгаризми, проте вони є органічною частиною створеної атмосфери. Значення деяких слів можна знайти у словничку наприкінці твору. Починаючи читати поему, відчуває гордість за багатство духовного світу й внутрішню красу нашої нації.

Якщо ви хочете доторкнутися до душі українського народу, пройнятися його звичаями та посміятися над кумедно представленими давньогрецькими сюжетами, варто скачати (безкоштовно у форматах fb2, txt, epub, rtf) або читати онлайн книгу “Енеїда” – “перлину” національного колориту.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Енеїда» Івана Котляревського українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу. Це стосується і стислого переказу. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Скачати безкоштово книгу «Енеїда» Івана Котляревського українською мовою

Рекомендації

Відгуки на книгу «Енеїда» Івана Котляревського

Одна відповідь до “Енеїда”

  1. Саша Саша сказав:

    «Енеїда» Івана Котляревського стала для мене справжнім відкриттям. Я і подумати не могла, що такий з вигляду серйозний твір буде мати нотку гумору, яка стане вишенькою на торті для мене, як для читача. Раджу скачати, вам точно не буде нудно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *