«Енеїда» Іван Котляревський

«Енеїда» Іван Котляревський

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
3631 переглядів
3631 переглядів

Про книгу «Енеїда» Івана Котляревського

Іван Котляревський – легендарна постать в українській культурі. Його поема “Енеїда” – перший твір, написаний літературною українською мовою. Цю книгу справедливо вважають енциклопедією українського народу – ментальність українців і дотепний гумор проходять червоною ниткою крізь весь сюжет.

В основі поеми лежить сюжет, описаний в однойменній книзі Вергілія, проте український письменник додав кілька авторських деталей та скоротив цю історію – замість дванадцяти частин оригінала у нього вийшло шість. Іван Котляревський представляє відважних троянців в образі українських козаків з їхнім образом життя, відчайдушним характером та любов’ю до бенкетів. Загалом атмосфера твору “Енеїда” розкриває побут українського суспільства XVIII століття.

Ця легендарна поема створена в бурлескному стилі, що є одним із прийомів комічності. Письменник не протиставляє давньогрецьких богів земним людям, а навпаки зближує їх. Так як і козаки, Зевс, Юнона, Венера, Нептун та інші “охоронці порядку” пиячать та сваряться й навіть влаштовують бійки. Ця сюжетна особливість твору робить його актуальним і на сьогоднішній день, якщо зіставити жителів Олімпу з теперішньою владою.

Сюжет твору розгортається навколо ватажка троянців Енея та його товаришів, які мандрують світом після спалення Трої. На їхньому шляху зустрічається безліч пригод, серед яких – потрапляння до царства мертвих та війна з латинцями. Пересуванням троянців керують давньогрецькі боги, заспокоюючи стихії або насилаючи на воїнів усілякі негаразди.

Найвища цінність книги “Енеїда” – в її багатому етнографічному матеріалі та співочій народній мові з великою кількістю яскравих епітетів, приказок, прислів’їв, фразеологізмів. Жива мова твору містить деякі вульгаризми, проте вони є органічною частиною створеної атмосфери. Значення деяких слів можна знайти у словничку наприкінці твору. Починаючи читати поему, відчуває гордість за багатство духовного світу й внутрішню красу нашої нації.

Якщо ви хочете доторкнутися до душі українського народу, пройнятися його звичаями та посміятися над кумедно представленими давньогрецькими сюжетами, варто скачати (безкоштовно у форматах fb2, txt, epub, rtf) або читати онлайн книгу “Енеїда” – “перлину” національного колориту.

Скачати безкоштово книгу «Енеїда» Івана Котляревського

Рекомендації

Відгуки на книгу «Енеїда» Івана Котляревського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *