«Енеїда» Іван Котляревський

«Енеїда» Іван Котляревський

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
15534 переглядів
15534 переглядів

Короткий зміст книги «Енеїда» Івана Котляревського (анотація)

Іван Котляревський – легендарна постать в українській культурі. Його поема “Енеїда” – перший твір, написаний літературною українською мовою. Цю книгу справедливо вважають енциклопедією українського народу – ментальність українців і дотепний гумор проходять червоною ниткою крізь весь сюжет.

В основі поеми лежить сюжет, описаний в однойменній книзі Вергілія, проте український письменник додав кілька авторських деталей та скоротив цю історію – замість дванадцяти частин оригінала у нього вийшло шість. Іван Котляревський представляє відважних троянців в образі українських козаків з їхнім образом життя, відчайдушним характером та любов’ю до бенкетів. Загалом атмосфера твору “Енеїда” розкриває побут українського суспільства XVIII століття.

Ця легендарна поема створена в бурлескному стилі, що є одним із прийомів комічності. Письменник не протиставляє давньогрецьких богів земним людям, а навпаки зближує їх. Так як і козаки, Зевс, Юнона, Венера, Нептун та інші “охоронці порядку” пиячать та сваряться й навіть влаштовують бійки. Ця сюжетна особливість твору робить його актуальним і на сьогоднішній день, якщо зіставити жителів Олімпу з теперішньою владою.

Сюжет твору розгортається навколо ватажка троянців Енея та його товаришів, які мандрують світом після спалення Трої. На їхньому шляху зустрічається безліч пригод, серед яких – потрапляння до царства мертвих та війна з латинцями. Пересуванням троянців керують давньогрецькі боги, заспокоюючи стихії або насилаючи на воїнів усілякі негаразди.

Найвища цінність книги “Енеїда” – в її багатому етнографічному матеріалі та співочій народній мові з великою кількістю яскравих епітетів, приказок, прислів’їв, фразеологізмів. Жива мова твору містить деякі вульгаризми, проте вони є органічною частиною створеної атмосфери. Значення деяких слів можна знайти у словничку наприкінці твору. Починаючи читати поему, відчуває гордість за багатство духовного світу й внутрішню красу нашої нації.

Якщо ви хочете доторкнутися до душі українського народу, пройнятися його звичаями та посміятися над кумедно представленими давньогрецькими сюжетами, варто скачати (безкоштовно у форматах fb2, txt, epub, rtf) або читати онлайн книгу “Енеїда” – “перлину” національного колориту.

Слухати аудіокнигу «Енеїда» Івана Котляревського онлайн українською мовою безкоштовно:


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Енеїда» Івана Котляревського та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Енеїда» Івана Котляревського: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Енеїда» Івана Котляревського і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на книгу «Енеїда» Івана Котляревського

Одна відповідь до “Енеїда”

  1. Саша Саша сказав:

    «Енеїда» Івана Котляревського стала для мене справжнім відкриттям. Я і подумати не могла, що такий з вигляду серйозний твір буде мати нотку гумору, яка стане вишенькою на торті для мене, як для читача. Раджу скачати, вам точно не буде нудно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *