«Гамлет» Борис Пастернак

Вірш «Гамлет» Борис Пастернак

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
357 переглядів
357 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Гамлет» Бориса Пастернака

Гул затих. Я вийшов на підмостки.
До одвірка тулячись, людську
Наслухаю долю в одголоску —
Що мені судилось на віку.

Прямо в мене цілить морок ночі
Тисяччю біноклів на осі.
Та, якщо лиш можеш, авва отче,
Чашу цю повз мене пронеси.

Я люблю твій задум і пристану
На тобою визначену роль.
Але інша нині йде вистава,
І на цей раз вибути дозволь.

Та готовий вже порядок дійства,
І не відвернути німоти.
Я один, повсюди лицемірство.
Вік прожить — не поле перейти.

1946

Аналiз вiрша «Гамлет» Бориса Пастернака

Вірш «Гамлет» Борис Пастернак написав у 1946 році, бажаючи поділитись зі світом своїми філософськими думками і баченням світу та місцем людини у ньому. Поет вважав, що доля – це те, чого ніхто змінити не може, тому лишається тільки миритись з нею і вчитись жити в тих умовах, які дає Всесвіт.

От і ліричний герой твору намагається прийняти те, на що він не може вплинути, бо це робота вищих сил, а не його власних рук. Але починається усе з того, що герой відчуває ворожий настрій від світу, у якому живе. Через це йому й не хочеться сприймати те, що визначено долею. Він не схожий на інших людей і відчуває себе чужинцем серед них, що також ускладнює його життя і здатність приймати все, що воно йому дає.

Далі ліричний герой ніби й починає розуміти, що від впливу вищих сил нікуди не подітись, але він все ще не готовий змиритись. І лише в останній строфі можна побачити, що він остаточно визнав для себе, що боротись немає сенсу, бо все вже давно визначено за нього. І якщо вже йому судилось йти по життю самотньо, то так воно й буде.

Назву для твору Пастернак обрав не просто так. Це його алюзія на відомий твір Шекспіра, де головний герой так само сумнівався, коли потрібно було зробити вибір, як діяти далі – вчини як хочеться йому чи підкоритись долі і йти шляхом, визначеним божественними силами.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Гамлет” Бориса Пастернака українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Гамлет» Бориса Пастернака українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Гамлет» Бориса Пастернака

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *