«Гаї шумлять» Павло Тичина

Вірш «Гаї шумлять» Павло Тичина

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2609 переглядів
2609 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Гаї шумлять» Павла Тичини

Гаї шумлять —
Я слухаю.
Хмарки біжать —
Милуюся.
Милуюся-дивуюся,
Чого душі моїй
так весело.
Гей, дзвін гуде —
Iздалеку.
Думки пряде —
Над нивами.
Над нивами-приливами,
Купаючи мене,
мов ластівку.
Я йду, іду —
Зворушений.
Когось все жду —
Співаючи.
Співаючи-кохаючи
Під тихий шепіт трав
голублячий.
Щось мріє гай —
Над річкою.
Ген неба край —
Як золото.
Мов золото — поколото,
Горить-тремтить ріка,
як музика.
1914

Аналiз вiрша «Гаї шумлять» Павла Тичини

Вірш «Гаї шумлять..» Павла Тичини, напевно, є одним з найвідоміших творів письменника. На це є багато причин, зокрема неймовірний талант, з яким він був написаний. В певній мірі, вірш можна назвати апофеозом ліричної творчості письменника. Автор знову ж таки апелює до мотивів природи, що є звичним для його творчості, проте робить він це по-новому, більш інтимно та лірично.

Головним героєм твору є той самий літній гай, з яким розмовляє автор. Цікавим є те, що автор розмовляє з ним ніби з коханою жінкою. Цей діалог сповнений ніжності та радісних відчуттів, які переповнюють письменника. Під час прочитання неможливо не зворушитись, що говорить і про талант Тичини. Повертаючись до природи, автор намагається передати всю її красу через віршоване слово. До речі, читати онлайн вірш «Гаї шумлять..» Павла Тичини українською мовою можна на нашому сайті електронних книг.

Діалог, що розгортається перед читачем, сповнений інтимної лірики. Тільки на природі, перебуваючи наодинці з самим собою, метафоричний герой може поговорити про те, що по-справжньому любить. Тільки природа, її спокій, краса та невимушеність разом з тихою атмосферою літнього ранку, дають йому змогу задуматись про красиве.

Проте познайомитись ближче з лірикою автора можна лише скачавши вірш «Гаї шумлять..» Павла Тичини безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб), скориставшись нашим ресурсом електронних книг.

Приємного читання!

Читайте також усі 👉 Вірші Павла Тичини 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Гаї шумлять” Павла Тичини українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Гаї шумлять» Павла Тичини українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Гаї шумлять» Павла Тичини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *