«Гордовита пара» Пантелеймон Куліш

«Гордовита пара» Пантелеймон Куліш

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2505 переглядів
[uptolike]

Короткий зміст книги «Гордовита пара» Пантелеймона Куліша (анотація)

Книга «Гордовита пара» – один з найдраматичніших творів видатного українського письменника XIX століття Пантелеймона Куліша. Автор розглядає тему кохання у тісному взаємозв’язку із соціальною ситуацією, що склалася в Україні через розвиток повстанського козацького руху. Гордовитість загубила обох закоханих – саме через невміння та небажання зізнатися одне одному в своїх почуттях сталася величезна трагедія.

Головний герой книги Прохор Осауленко був заповзятим козаком і користувався авторитетом серед товаришів. Його кохання до прекрасної Марусі увірвалося до молодого серця несподівано й приголомшливо, змусивши забути про все на світі. Парубок постійно шукав зустрічі з коханою, і згодом село наповнилося чутками про таємні зустрічі Прохора й Марусі. Козаки жартували, що скоро треба буде засилати старост, а весілля буде чути у сусідньому селі.

Не стерпів Прохор таких насмішок – не дозволяв юнак, щоб над ним жартували та сміялися. Гордовита Маруся також не намагалася шукати зустрічі з козаком. Проте одруження не забарилося – Прохор взяв у дружини вбогу сироту, Маруся вийшла заміж за старого вдівця. До чого призвела така гордовитість і небажання все розповісти своїм рідним і друзям, ви дізнаєтесь, якщо вирішите скачати «Гордовита пара» Пантелеймона Куліша. На нашому сайті ви знайдете цей твір у форматах fb2, txt, epub та rtf.

Особисте щастя, на жаль, може залежати від багатьох соціальних умов. Пантелеймон Куліш підкреслює, що необхідно відстоювати право бути щасливим, проте далеко не кожному це вдається.

Освідчення у своїх почуттях вимагає неабиякої сміливості та готовності не зважати на погляди оточення, не звертати уваги на їхню реакцію та прислухатися лише до свого серця. Надто пізно зрозуміли це закохані, коли вже неможливо було щось змінити. Кінцівка книги залишає жагучу надію йти до свого щастя, залишаючи позаду будь-які перешкоди й упередження.

Оповідання «Гордовита пара» написане «соковитою» та співочою українською мовою, а емоційність, вкладена в його рядки, змушує відчувати всі переживання героїв як свої власні. Наша електронна бібліотека пропонує читати онлайн цей твір безкоштовно та без реєстрації.

Слухати аудіокнигу «Гордовита пара» Пантелеймона Куліша онлайн українською безкоштовно:На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Гордовита пара» Пантелеймона Куліша українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Скачати безкоштово книгу «Гордовита пара» Пантелеймона Куліша українською мовою

Рекомендації

Відгуки на книгу «Гордовита пара» Пантелеймона Куліша

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *