«Господь багатий нас благословив» Олег Ольжич

Вірш «Господь багатий нас благословив» Олег Ольжич

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
960 переглядів
960 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Господь багатий нас благословив» Олега Ольжича

І вірити, і прагнуть — не вотще.
Безсмертне — і величне, і ясне-бо.
Ось лине хмара з літеплим дощем,
І розверзається врочисте небо.

Господь багатий нас благословив
Дарами, що нікому не одняти:
Любов і творчість; туга і порив,
Одвага і вогонь самопосвяти.

Солодких грон і променистих вин —
Доволі на столах Його веселих.
Іди ж сміливо і бери один,
Твойому серцю найхмельніший келих.

Аналiз вiрша «Господь багатий нас благословив» Олега Ольжича

Вірш «Господь багатий нас благословив» Олега Ольжича – погляд людини пера та слова на долю України та українців з закликом до боротьби та самоусвідомлення. Безумовно, твір можна віднести до патріотичної лірики, що дісталась національній літературі у спадок від славетного поета, що й до сьогодні не втрачає актуальності.

Автор проголошує та запевнює кожного, хто читає його твір, що неможливо жити минулим, адже воно пішло у забуття й варто думати про насущні проблеми. Для розуміння мотивів, які Ольжич заклав в свою поезію, варто знати контекст його написання. Це були тридцяті роки минулого століття, коли українці втратили свою державу, але не мали здаватись, що й намагається показати автор.

Життя людини мінливе та швидкоплинне, й так само швидко змінюється світ навколо. Тому потрібно мати не лише віру у світле майбутнє, але й робити конкретні кроки для того, аби воно сталось. Головним лейтмотивом історії стає заклик до того, аби йти за покликом серця, жити не даремно, не вводячи себе в оману, думаючи лише про героїчне, але втрачене, минуле.

Ліричний герой Ольжича сміливий, захоплений ідеєю та впевненістю в тому, що лише в боротьбі можна отримати національне визволення. Натхненником героя є Бог, але він не покладає на нього всі свої надії. Він знає, що лише своєю працею з божою любов’ю та покровительством він зможе досягти того, що хоче. Бог подарував життя людині, й тому вона не має його плюндрувати. Натомість, варто жити повноцінно і саме так вся нація буде щасливою.

Думки автора, передані через вуста ліричного героя, підкреслюються численними епітетами та метафори, що надають творові художньої краси. Остання поєднується з влучними для всіх українців думками, що варто вірити в Бога, водночас не забуваючи про те, аби творити своє життя сьогодні. Саме це робить поезію Ольжича важливою та вартою уваги.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Господь багатий нас благословив» Олега Ольжича українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Господь багатий нас благословив» Олега Ольжича

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *