«Хай буде легко. Дотиком пера…» Ліна Костенко

Вірш «Хай буде легко. Дотиком пера…» Ліна Костенко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
730 переглядів
730 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Хай буде легко. Дотиком пера…» Ліни Костенко

Хай буде легко. Дотиком пера.
Хай буде вічно. Спомином пресвітлим.
Цей білий світ — березова кора,
по чорних днях побілена десь звідтам.

Сьогодні сніг іти вже поривавсь.
Сьогодні осінь похлинулась димом.
Хай буде гірко. Спогадом про Вас.
Хай буде світло, спогадом предивним.

Хай не розбудить смутку телефон.
Нехай печаль не зрушиться листами.
Хай буде легко. Це був тільки сон,
що ледь торкнувся пам’яті вустами.

Аналiз вiрша «Хай буде легко. Дотиком пера…» Ліни Костенко

Вірш «Хай буде легко» Ліни Костенко увійшов до збірки «Неповторність», а написано його було у 1980 році. Це лірична розповідь про прекрасний момент, який колись переживає будь-яка людина.

Поетеса описує мить, коли у серці починає зароджуватись почуття, коли тільки «прокльовуються» перші пелюстки дивовижного, тендітного, чарівного, неймовірного, ніжного кохання. Але у творі ця мить виступає як минуле, як те, що колись було, а тепер стало тільки спогадом.

Письменниця дає зрозуміти, що у людини мають бути в житті моменти не лише світлі, а й темні, щоб у цьому порівнянні вона навчилась цінувати все хороше, що має. Враховуючи зміст вірша, його можна назвати філософським етюдом, у якому йдеться про людську пам’ять, про спогади і почуття, про добро і зло, які завжди існують одночасно.

Читаючи поетичні рядки, відчувається, що лірична героїня не молода дівчина, а досвідчена жінка, за плечима якої довге і насичене життя. Але у ті почуття, які у неї з’являються, вона й сама ніби не вірить.

Осінній смуток непомітно підступає, але від нього є порятунок – краса природи, яку видно неозброєним оком, і спомин про прекрасне кохання, яке колись жило у її серці – можливо, недовго, можливо, занадто давно. А може то й взагалі був тільки сон? Та ні, усе було насправді!

Читайте також усі 👉 Вірші Ліни Костенко 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Хай буде легко. Дотиком пера…» Ліни Костенко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Хай буде легко. Дотиком пера…» Ліни Костенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *