«Хоча лежачого й не б’ють» Тарас Шевченко

Вірш «Хоча лежачого й не б’ють» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
394 переглядів
394 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Хоча лежачого й не б’ють» Тараса Шевченко

Хоча лежачого й не б’ють,
То і полежать не дають
Ледачому. Тебе ж, о Cуко!
І ми самі, і наші внуки,
І миром люди прокленуть!
Не прокленуть, а тілько плюнуть
На тих оддоєних щенят,
Що ти щепила. Муко! Муко!
О скорб моя, моя печаль!
Чи ти минеш коли? Чи псами
Царі з міністрами-рабами
Тебе, о люту, зацькують!
Не зацькують. А люде тихо,
Без всякого лихого лиха
Царя до ката поведуть.

Аналiз вiрша «Хоча лежачого й не б’ють» Тараса Шевченко

Вірш «Хоча лежачого й не б’ють» Тарас Шевченко написав, коли був під дією дуже сильних емоцій. Датою створення вважається 20 жовтня 1860 року, а надруковано його було у 1876. Навіть друзі і інші люди, які часто бачили поета, були здивовані його емоційною реакцією, яка і стала джерелом натхнення.

Як стверджували деякі очевидці, Шевченко у момент написання деяких рядків твору був таким роздратованим і схвильованим, що його очі «просто палали». Слухаючи його, можна було подумати, що це говорить якийсь пророк, а не просто поет. То що ж так вплинуло на нього?

Тарас Григорович частенько заходив у студію Микешина, де збирались різні мітці, щоб обговорювати різні теми. А сам власник студії на той період займався створенням скульптури до тисячоліття Росії, на якій мали бути зображені різні історичні постаті.

І коли Шевченко побачив серед них фігуру Петра I, він почав так сильно дратуватись, що в результаті й народились ті рядки. А тепер кожен бажаючий може читати вірш «Хоча лежачого й не б’ють» Тараса Шевченка українською мовою.

Особливу ненависть у поета викликала особистість імператриці Олександри Федорівни, яка була дружиною, а потім вдовою Миколи І, а також матір’ю Олександра ІІ. Це до неї він звертається у кількох віршованих рядках свого твору, у сатиричній формі вказуючи на її плодючість (всього дітей у неї було семеро).

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Хоча лежачого й не б’ють» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Хоча лежачого й не б’ють» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *