«Холодна тиша. Місяцю надламаний» Володимир Свідзінський

Вірш «Холодна тиша. Місяцю надламаний» Володимир Свідзінський

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
335 переглядів
335 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Холодна тиша. Місяцю надламаний» Володимира Свідзінського

Холодна тиша. Місяцю надламаний,
Зо мною будь і освяти печаль мою.
Вона, як сніг на вітах, умирилася,
Вона, як сніг на вітах, і осиплеться.
Три радості у мене неодіймані:
Самотність, труд, мовчання. Туги злобної
Немає більше. Місяцю надламаний,
Я виноград відновлення у ніч несу.
На мертвім полі стану помолитися,
І будуть зорі біля мене падати.

1932

Аналiз вiрша «Холодна тиша. Місяцю надламаний» Володимира Свідзінського

Творчість українських письменників-модерністів багатогранна, цікава та прекрасна. Вона має багато іпостасей, а її письменники пишуть про різне, в чому можна переконатись, поглянувши на вірш «Холодна тиша. Місяцю надламаний» Володимира Свідзінського, що має в собі дуже характерні риси творчості відомого українського письменника. Унікальність як твору, так і його автора полягає в головній думці праці. Мова йде про добровільне усамітнення духу людини, як це зробив письменник. Для нього самотність була не прокляттям, а благом, в якому він міг спокійно працювати, плекаючи свою духовність та сили, відтворюючи прекрасне.

Автор намагається осмислити зв’язок між людиною та світом. Ця тема є однією з провідних в творчості письменника, який намагався знайти відповіді на вічні питання, передусім для самого себе. Роздуми ліричного героя твору інтимні та персональні, відсилаючи читача до того, про що думав сам Свідзінський.

Останній говорить про відновлення душевної рівноваги, що була втраченою. Вона є неймовірно цінною для нього, адже, на його глибоке переконання, лише з нею людина може жити в спокої та своєму маленькому людському щасті. Ліричний герой плекає надію на те, що йому вдасться віднайти втрачений спокій, на що відсилає образ винограду, який ще з часів античності уособлював відновлення душевних сил людини.

Філософський зв’язок між людиною та світом відчувається в кожному рядку поета. Що цікаво, вірш був написаний в рік, коли письменник розлучився зі своєю дружиною, що вочевидь стало для нього сильних моральним потрясінням. Тому вищеописаний мотив про відновлення сил та пошук спокою може відсилати саме до цього факту з біографії Свідзінського. Тим не менш, мотиви автора є актуальними для будь-кого з людей.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Холодна тиша. Місяцю надламаний” Володимира Свідзінського українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Холодна тиша. Місяцю надламаний» Володимира Свідзінського українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Холодна тиша. Місяцю надламаний» Володимира Свідзінського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *