«Холодний Яр» Юрій Юрійович Горліс-Горський

«Холодний Яр» Юрій Юрійович Горліс-Горський

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
6527 переглядів
6527 переглядів

Короткий зміст книги «Холодний Яр» Юрія Горліс-Горського (анотація)

Цього вам не розказували у школі! Мало хто знає історію Холодноярської республіки. Тої самої, що зародилась на Черкащині і до середини 20-х років минулого століття вела збройну боротьбу проти більшовиків.

Якщо почати читати онлайн книгу «Холодний Яр» Юрія Горліс-Горського українською мовою, то можна зустріти події, в реальність яких часом важко повірити. Наприклад, про нанизані на дерево черепи. І це в Черкащині ХХ століття, а не в північноамериканських преріях!

Книга «Холодний Яр» – справжній бестселер. Інколи здається ніби це не мемуари автора, а якийсь пригодницький роман. Настільки дивовижною є ця історія. Але події, описані в романі, відбувалися насправді.

Протягом розгортання сюжету читачі знайомляться з вільними і сміливими людьми, освіченими і чесними, людьми заможними і чистими душею, відважними у боротьбі і благородними у мирі. Та найголовніше – людьми з гідністю.

Увага! Присутні сцени 18+. Автор відтворює жахливі події тих часів, тортури та казні. Але в цілому, у творі набагато більше любові до України і смутку за її долю, ніж ненависті на адресу ворогів.

Пропонуємо скачати книгу «Холодний Яр» Юрія Горліс-Горського безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) в форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб) та дізнатись про минуле від очевидця подій.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Холодний Яр» Юрія Горліс-Горського українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу. Це стосується і стислого переказу. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Цитати з книги «Холодний Яр» Юрія Горліс-Горського

— Оце я хотів тобі показати. Такого чудернацького стовпа певно нема в світі другого. Під'їжджаємо. На обрізаного молоденького ясеня насиляно через прорізи тринадцять людських черепів, які, вищиривши вперед зуби, творять оригінальний стовп. До чола верхнього черепа прибита табличка з написом: «Володіння Холодного Яру. Проїзд чекістам суворо заборонений». Чомусь здається, що самі кістяки сміються над цим жартом. — Оцих сім верхних, біліших, це штаб ударної групи бобринської чека на чолі з повноваженим Станайтісом — латишем, а цих нижчих не знаю. Це мельничанські хлопці пожартували. — Де вони їх набрали?! — Чи мало їх тут по лісах валяється?!.. Минулого року лисиць трупами так обгодували, що перестали курей красти по хуторах. Отак, по людськи подумаєш — жаль людей… Але що зробиш… Слово «боротьба» і слово «жаль» — взаємно виключають одно друге… І ще прийдеться «лисиць годувати», якщо нами не погодують…

"Ні для Холодного Яру, ні в Холодному Яру полону нема. Як маєш попасти в чужі руки, залиш останню кулю для себе."

«Воля України-або смерть!» на холодноярському прапорі — це не «прапорова деклямація» наших «куренів смерти», що давно вже порозбігалися. Це — тверде, логічне окреслення положення…

К чорту наш український сентименталізм! Нам потрібний не мрійний пав'ячий хвіст, а вовчі зуби. Бо коли ми їх не будемо мати і не примусимо наших «приятелів» шанувати їх — Україна ніколи не буде щасливою.

Я христіянин і вірую в Бога, але я не згоджуюся з Христовим заповітом підставляти праву щоку, як тобі приліплять ляща по лівій. Така засада для українців погубна, бо маємо таких добрих сусідів, що будуть бити поки влізе, і соромно їм ніколи не стане, бо б'ють вони нас не для розваги, а тому що їм потрібні багацтва нашого краю.

Скачати безкоштово книгу «Холодний Яр» Юрія Горліс-Горського українською мовою

Рекомендації

Відгуки на книгу «Холодний Яр» Юрія Горліс-Горського

Одна відповідь до “Холодний Яр”

  1. Юрій Юрій сказав:

    Історична література — це моя пристрасть, адже багато фактів з життя ми можемо дізнатись лише згодом в цих творах. Книга «Холодний Яр» має лише правдиві факти та жодної вигадки, деякі сцени мене відверто шокували та налякали. Цю інформацію варто знати кожному.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *