«Хрестини» Іван Нечуй-Левицький

«Хрестини» Іван Нечуй-Левицький

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
585 переглядів
585 переглядів

Про книгу «Хрестини» Івана Нечуя-Левицького

Багатий господар Терешко Пізнюр вирішив одружити найменшого сина. Жінка його стара вже стала, не те що на городі, навіть біля печі поратись вже не могла. В хаті потрібна була нова господиня…

Соціально-побутове оповідання, книга «Хрестини» на кількох сторінках тексту несе цінні знання про побут та звичаї українців середини 19 та початку 20 століть.
Такий важливий крок у житті кожної людини, як одруження, люди минулого робили не тільки під впливом кохання. Першим ділом пару собі вибирали, враховуючи походження та соціальний стан родини. Якщо дівчина з бідної родини, то навіть її краса і здоров’я не гарантували багатого нареченого. Як правило, бідні одружувались з бідними, багаті – з багатими.

Але часто бувало так, що в одному селі односельці відрізнялись достатком. Хтось мав більшу хату, більший город, як, наприклад, Терешко, котрий за часів перебування на посаді волосного старшини надбав собі гарний достаток. Та син його, Наум, вибрав за невістку дівчину просту, нужденну. Довелось погодитись…

Радимо читати онлайн книгу «Хрестини» Івана Нечуй-Левицького українською мовою. Відмінний приклад, щоб уявити соціально-побутові відносини наших пращурів.

Скачати книгу «Хрестини» Івана Нечуй-Левицького безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб) можна в нашій електронній бібліотеці. Пізнавально!

Завантажити безкоштовно книгу «Хрестини» Івана Нечуя-Левицького

Рекомендації

Відгуки на книгу «Хрестини» Івана Нечуя-Левицького

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *