«І Архімед, і Галілей (І на оновленій землі врага не буде супостата)» Тарас Шевченко

Вірш «І Архімед, і Галілей (І на оновленій землі врага не буде супостата)» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1393 переглядів
1393 переглядів

Вiрш «І Архімед, і Галілей (І на оновленій землі врага не буде супостата)» Тараса Шевченко

І Архімед, і Галілей
Вина й не бачили. Єлей
Потік у черево чернече!
А ви, святиє предотечі,
По всьому світу розійшлись
І крихту хліба понесли
Царям убогим. Буде бите
Царями сіянеє жито!
А люде виростуть. Умруть
Ще не зачатиє царята…
І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.

Аналiз вiрша «І Архімед, і Галілей (І на оновленій землі врага не буде супостата)» Тараса Шевченко

Свій вірш «І Архімед, і Галілей» Тарас Шевченко написав у Петербурзі в 1860 році (24 вересня). Надруковано його було у 1876 у Празі. Даний твір цікавий своєю композиційною побудовою, у якій постійно змінюють один одного контрастні образи. Тут є і ті, кому важливо знайти правду і справедливість, але поруч існують інші – руйнівники тієї самої справедливості.

Тарас Григорович згадує двох видатних особистостей – Галілея і Архімеда. Для нього вони символи шукачів істини. Далі з’являються апостоли, які ведуть до нового образа – гармонійної людини, яка буде існувати у майбутньому. А якщо все суспільство житиме за християнськими законами, то і у ньому неодмінно запанує гармонія. Та контрастом до цих прекрасних образів замальовується духовенство і царі, які символізують ворога.

Весь вірш створено так, що образи, які не схожі між собою, наче чорне й біле, постійно чергуються. То один виходить на перший план, то інший. І якщо на початку Шевченко говорить про якихось конкретних особистостей, то в кінці вже йдеться про узагальнені поняття, наприклад, про цілий народ. Та окрім людей поет згадує ще й їжу.

Ви самі зможете це побачити, коли будете читати вірш «І Архімед, і Галілей» Тараса Шевченка українською мовою. Через образ хліба, починаючи з маленької крихточки, він говорить про потреби людей, які не прагнуть розкошувати, але хочуть просто жити.

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «І Архімед, і Галілей (І на оновленій землі врага не буде супостата)» Тараса Шевченко та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «І Архімед, і Галілей (І на оновленій землі врага не буде супостата)» Тараса Шевченко: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «І Архімед, і Галілей (І на оновленій землі врага не буде супостата)» Тараса Шевченко і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на вірш «І Архімед, і Галілей (І на оновленій землі врага не буде супостата)» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *