«І день іде, і ніч іде» Тарас Шевченко

Вірш «І день іде, і ніч іде» Тарас Шевченко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
862 переглядів
862 переглядів
[uptolike]

Вiрш «І день іде, і ніч іде» Тараса Шевченко

І день іде, і ніч іде.
І, голову схопивши в руки,
Дивуєшся, чому не йде
Апостол правди і науки?

Аналiз вiрша «І день іде, і ніч іде» Тараса Шевченко

Вірш «І день іде, і ніч іде» Тараса Шевченка датовано 5 листопадом 1860 року. Якщо вірити підпису, то створив поет цей невеличкий твір, коли перебував у Петербурзі. Не так вже й багато можна зустріти творів у поета, які були б настільки короткими і складались лише з однієї строфи. Але навіть тих чотирьох рядків йому було достатньо, щоб висловити свою думку і емоції, які він переживав. І кожен читач розуміє і відчуває нетерплячість Шевченка, яка й вилилась у такі слова.

Створено вірш було під впливом емоцій, викликаних революційними подіями, які відбувались навколо, які поет спостерігав. Він дуже хотів, щоб у суспільстві нарешті почали відбуватись зміни на краще, тому й чекав цього з великим нетерпінням. Але він бачив реальність, бачив, що процеси йдуть дуже повільно, тому не варто сподіватись на швидкі результати. Через усвідомлення усього цього, Тарас Григорович і засмучувався, тому й звучало «і голову схопивши в руки…».

Однією з характерних ознак творчості Шевченка є використання ним образів-символів. Такими були у деяких творах, наприклад, Прометей і пророк, а тут великий класик говорить про «апостола правди і науки», який стає для нього символом майбутнього прогресу. На нашому ресурсі можна читати вірш «І день іде, і ніч іде» Тараса Шевченка українською мовою у зручний час для вас час і з будь-якого пристрою.

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «І день іде, і ніч іде» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «І день іде, і ніч іде» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *