«Ікс плюс Ігрек» Василь Симоненко

Вірш «Ікс плюс Ігрек» Василь Симоненко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
673 переглядів
673 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Ікс плюс Ігрек» Василя Симоненка

Ікс плюс Ігрек
Василь Симоненко

Я не заздрю уже нікому —
Де ще мудрих таких знайти?
Це ж мені стало вперше відомо:
Ікс плюс ігрек — це будеш ти.
І здається, що я володію
Віковічним секретом краси
Лиш тому, що я розумію
Загадкові твої ікси.
Розумію? Який там розум!
Просто здорово, що ти є!
Що вслухається в ніжні погрози
Збаламучене серце моє.
Я не заздрю уже нікому —
Де ще мудрих таких знайти?
Одному лиш мені відомо:
Ікс плюс ігрек — це будеш ти.

Аналiз вiрша «Ікс плюс Ігрек» Василя Симоненка

Вірш «Ікс плюс Ігрек» Василя Симоненка називають жартівливим, певно, через грайливий настрій, який у ньому відчувається. А присвятив він його чорнявій математичці, про що зазначив на самому початку твору (під назвою). Написано вірш було у 1962 році. Іноді від жіночої краси у особливо чутливих чоловіків може перехоплювати подих, і тоді вони не можуть зосередитись, постійно відволікаються… Щось подібне відбувається і з ліричним героєм твору.

Коли ви будете читати вірш «Ікс плюс Ігрек» Василя Симоненка українською мовою, відчуєте романтичний настрій головного героя, який, можливо, навіть закоханий у свою вчительку. Хоча автор не дає чітких пояснень, що відбувається у душі хлопця, які почуття він має. Але одне зрозуміло точно – він щасливий від того, що може бачити цю прекрасну жінку, і навіть її вчительські погрози видаються йому ніжними.

Юність і романтика – ось із чим асоціюється даний поетичний твір, у якому можна побачити використання і епітетів, і метафор, і риторичних запитань одночасно з окликами. У вірші всього чотири строфи, але перша і остання – однакові, тому утворюється ніби кільце (такий прийом поети використовують, щоб показати закінченість думки). Це один з тих ліричних віршів поета, після якого на душі стає світліше і радісніше.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Ікс плюс Ігрек» Василя Симоненка українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Ікс плюс Ігрек» Василя Симоненка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *