«Інститутка» Марко Вовчок

«Інститутка» Марко Вовчок

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
5930 переглядів
[uptolike]

Короткий зміст книги «Інститутка» Марко Вовчок (анотація)

Повість Марко Вовчок “Інститутка” – це болісний крик душі, картина життя українського народу дев`ятнадцятого століття, змальована густими й “соковитими” фарбами. Письменниця настільки проникливо описала тяжку долю кріпаків, що не можеш стримати сліз, починаючи читати цей відвертий твір.

Розповідь у книзі ведеться від імені однієї з кріпачок Устини, яка працювала в маєтку старої пані. Та ось все змінюється з приїздом її доньки – дівчина закінчила інститут благородних дівиць. Яскраво змальовуючи образ головної героїні, Марко Вовчок підкреслює, що освіта не завжди дає розум і духовність. Молода хазяйка виявилася злою, пихатою, егоїстичною та жорстокою лицеміркою. В якості особистої служниці вона обирає Устину, і життя дівчини перетворюється у справжнє пекло.

Освіченій інститутці письменниця протиставляє простих безграмотних кріпаків з їх духовним багатством, яке вони взяли не з книжок, а зі свого життя і людських взаємин. Страждаючи від забаганок та знущання панів, які понівечили їхні долі, вони все одно намагалися бачити справжню красу життя та відчувати маленькі радощі.

І хоч повість “Інститутка” була створена більше ста п`ятдесяти років тому, її актуальність не згасає і сьогодні. Чимало молодих людей не хочуть навчатися, зневажливо ставляться до своїх рідних, прагнуть до розкішного життя та забувають про закони моралі. Якщо ви хочете поміркувати над соціальними проблемами сучасного суспільства, зіставивши їх з життям в Україні XIX століття, варто скачати книгу “Інститутка” (безкоштовно у форматах fb2, txt, epub, rtf) або прочитати онлайн цей чудовий твір, який впевнено можна віднести до класики української літератури.

Недаремно авторка присвятила книгу “Інститутка” Тарасові Шевченку – він як ніхто інший знав, що таке неволя. Намагаючись вирватися з пут кріпацтва, Устина зі своїм коханим йдуть від панів у пошуках кращої долі. Відкрита кінцівка книги дозволяє читачу завершити розповідь на свій лад, зі сподіваннями, що молода пара та інші кріпаки нарешті знайдуть своє щастя.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Інститутка» Марко Вовчок українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Скачати безкоштово книгу «Інститутка» Марко Вовчок українською мовою

Рекомендації

Відгуки на книгу «Інститутка» Марко Вовчок

2 відповіді до “Інститутка”

  1. Алевтина Алевтина сказав:

    Є щось вічне та актуальне в творі Марко Вовчок Інститутка, перечитую його вже раз третій, та кожного разу відкриваю нові деталі. Повість коротка і читається дуже швидко, ви не потратите багато часу але отримаєте задоволення.

  2. Олександра Олександра сказав:

    Неймовірно, пройшло багато років після закінчення школи, але я досі пам’ятаю твір «Інститутка». Зображення страждань українського народу, тяжке життя про це все варто знати кожній свідомій людині. Не так давно я перечитала цю книгу, та зробила нові висновки, які в дитинстві мені були ще невідомі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *