«Інститутка» Марко Вовчок

«Інститутка» Марко Вовчок

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1597 переглядів
1597 переглядів

Про книгу «Інститутка» Марко Вовчок

Повість Марко Вовчок “Інститутка” – це болісний крик душі, картина життя українського народу дев`ятнадцятого століття, змальована густими й “соковитими” фарбами. Письменниця настільки проникливо описала тяжку долю кріпаків, що не можеш стримати сліз, починаючи читати цей відвертий твір.

Розповідь у книзі ведеться від імені однієї з кріпачок Устини, яка працювала в маєтку старої пані. Та ось все змінюється з приїздом її доньки – дівчина закінчила інститут благородних дівиць. Яскраво змальовуючи образ головної героїні, Марко Вовчок підкреслює, що освіта не завжди дає розум і духовність. Молода хазяйка виявилася злою, пихатою, егоїстичною та жорстокою лицеміркою. В якості особистої служниці вона обирає Устину, і життя дівчини перетворюється у справжнє пекло.

Освіченій інститутці письменниця протиставляє простих безграмотних кріпаків з їх духовним багатством, яке вони взяли не з книжок, а зі свого життя і людських взаємин. Страждаючи від забаганок та знущання панів, які понівечили їхні долі, вони все одно намагалися бачити справжню красу життя та відчувати маленькі радощі.

І хоч повість “Інститутка” була створена більше ста п`ятдесяти років тому, її актуальність не згасає і сьогодні. Чимало молодих людей не хочуть навчатися, зневажливо ставляться до своїх рідних, прагнуть до розкішного життя та забувають про закони моралі. Якщо ви хочете поміркувати над соціальними проблемами сучасного суспільства, зіставивши їх з життям в Україні XIX століття, варто скачати книгу “Інститутка” (безкоштовно у форматах fb2, txt, epub, rtf) або прочитати онлайн цей чудовий твір, який впевнено можна віднести до класики української літератури.

Недаремно авторка присвятила книгу “Інститутка” Тарасові Шевченку – він як ніхто інший знав, що таке неволя. Намагаючись вирватися з пут кріпацтва, Устина зі своїм коханим йдуть від панів у пошуках кращої долі. Відкрита кінцівка книги дозволяє читачу завершити розповідь на свій лад, зі сподіваннями, що молода пара та інші кріпаки нарешті знайдуть своє щастя.

Скачати безкоштово книгу «Інститутка» Марко Вовчок

Рекомендації

Відгуки на книгу «Інститутка» Марко Вовчок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *