«Іще горять в душі бажання…» Федір Тютчев

Вірш «Іще горять в душі бажання…» Федір Тютчев

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
333 переглядів
333 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Іще горять в душі бажання…» Федіра Тютчева

Іще горять в душі бажання,
Ще манить зір краса твоя,
Крізь любі спогади туманні
Іще ловлю твій образ я.
Твій образ милий та прекрасний
Всякденно видиться мені,
І недосяжний, і незгасний,
Немов зоря в височині.

Перекладач: М. Рильський

Аналiз вiрша «Іще горять в душі бажання…» Федіра Тютчева

Вірш «Іще горять в душі бажання…» Федір Тютчев написав у 1848 році, висловивши у ньому свою тугу за коханою жінкою, яка з об’єктивних причин більше не може бути з ним. У творі показані переживання людини, у душі якої не згасають почуття і через багато років. Образ коханої стає для героя «небесною зорею», яку він продовжує бачити протягом усього свого життя, хоч стосунки вже давно завершились і життя пішло далі.

Від імені ліричного героя автор говорить про самого себе, про свої переживання і почуття. Вважається, що Тютчев присвятив цей поетичний твір своїй дружині Елеонорі, яка померла молодою. Та навіть тоді, коли пройшов вже десяток років з моменту її смерті, а літератор за цей час встиг вдруге одружитись і завести дітей, у його серці почуття до Елеонори не згасли.

Він почувався винним у її смерті, шукав спокути свого гріха, намагався порозумітись з самим собою і жалів себе. Такий внутрішній стан і підштовхнув його написати ці дві строфи, які перетікають одна в одну і розкривають його душу, змучену стражданнями. Ліричний герой не припиняє кохати ту, чий образ завжди перед ним, але розуміє, що часу у нього залишається все менше. Відчувається його трагічний настрій.

Український переклад твору зробив Максим Рильський.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Іще горять в душі бажання…» Федіра Тютчева українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Іще горять в душі бажання…» Федіра Тютчева

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *