«Кайдашева сім’я» Іван Нечуй-Левицький

«Кайдашева сім’я» Іван Нечуй-Левицький

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
3034 переглядів
3034 переглядів

Про книгу «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицького

“Кайдашева сім’я” – один з найвідоміших творів народного майстра українського слова XIX століття Івана Нечуя-Левицького. Ця повість занурює читача у сільський побут того часу, показуючи життя простих українців, які щойно вийшли з-під кріпацького гніту. Сюжет цієї книги відрізняється реалістичністю – автор змалював головних героїв та картину їхнього життя з сім’ї, які дійсно існувала в той час.

Головні персонажі соціально-побутової повісті – Кайдаш, його жінка Кайдашиха, їхні сини та невістки. Цікаво спостерігати за їхніми стосунками та поворотами подій, в яких чітко простежується характер кожної з дівчат.

Мотря, дружина старшого сина, відрізняється сильним характером і не збирається терпіти приниження та несправедливе ставлення до себе, коли свекруха “завалює” її хатньою роботою. Вона вступає у відкритий конфлікт з Кайдашихою.

Мелашка, ніжна, лагідна й сором’язлива дівчина, не сміє перечити свекрусі, тому їй доводиться пристосовуватися до нелегкого життя в її хаті. Чи зміняться характери головних героїнь, який досвід отримує кожна з них, ви дізнаєтеся, якщо вирішите скачати безкоштовно у форматах fb2, rtf, epub, txt чи почитати онлайн цю книгу.

Мова твору “Кайдашева сім’я” жива та співоча, тому повість читається легко та з цікавістю. Іван Нечуй-Левицький прикрасив книгу великою кількістю емоційних діалогів, мальовничим описом українського сільського колориту. Починаючи читати цю повість, відчуваєш себе одним із членів цієї родини.

Ця повість схожа на яскравий життєвий візерунок, в якому органічно поєднане комічне й трагічне. Іван Нечуй-Левицький зачіпає проблеми стосунків батьків та дорослих дітей та показує, до чого можуть призвести сварки через різні побутові дрібниці.

Ця повість є дуже актуальною і сьогодні, коли діти після одруження живуть зі своїми батьками. На фоні сімейного життя однієї родини можна побачити соціальну картину всієї країни. Цей твір змушує замислитися над своєю відповідальністю за долю держави: якщо в сім’ї буде лад, то й країна буде розквітати.

Завантажити безкоштовно книгу «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицького

Рекомендації

Відгуки на книгу «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицького

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *