«Кайдашева сім’я» Іван Нечуй-Левицький

«Кайдашева сім’я» Іван Нечуй-Левицький

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Про книгу «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицького

“Кайдашева сім’я” – один з найвідоміших творів народного майстра українського слова XIX століття Івана Нечуя-Левицького. Ця повість занурює читача у сільський побут того часу, показуючи життя простих українців, які щойно вийшли з-під кріпацького гніту. Сюжет цієї книги відрізняється реалістичністю – автор змалював головних героїв та картину їхнього життя з сім’ї, які дійсно існувала в той час.

Головні персонажі соціально-побутової повісті – Кайдаш, його жінка Кайдашиха, їхні сини та невістки. Цікаво спостерігати за їхніми стосунками та поворотами подій, в яких чітко простежується характер кожної з дівчат.

Мотря, дружина старшого сина, відрізняється сильним характером і не збирається терпіти приниження та несправедливе ставлення до себе, коли свекруха “завалює” її хатньою роботою. Вона вступає у відкритий конфлікт з Кайдашихою.

Мелашка, ніжна, лагідна й сором’язлива дівчина, не сміє перечити свекрусі, тому їй доводиться пристосовуватися до нелегкого життя в її хаті. Чи зміняться характери головних героїнь, який досвід отримує кожна з них, ви дізнаєтеся, якщо вирішите скачати й прочитати цю книгу.

Мова твору “Кайдашева сім’я” жива та співоча, тому повість читається легко та з цікавістю. Іван Нечуй-Левицький прикрасив книгу великою кількістю емоційних діалогів, мальовничим описом українського сільського колориту. Починаючи читати цю повість, відчуваєш себе одним із членів цієї родини.

Ця повість схожа на яскравий життєвий візерунок, в якому органічно поєднане комічне й трагічне. Іван Нечуй-Левицький зачіпає проблеми стосунків батьків та дорослих дітей та показує, до чого можуть призвести сварки через різні побутові дрібниці.

Ця повість є дуже актуальною і сьогодні, коли діти після одруження живуть зі своїми батьками. На фоні сімейного життя однієї родини можна побачити соціальну картину всієї країни. Цей твір змушує замислитися над своєю відповідальністю за долю держави: якщо в сім’ї буде лад, то й країна буде розквітати.

Завантажити безкоштовно книгу «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицького

Завантажити книгу «Кайдашева сім’я» у форматі:

Рекомендації

Перехресні стежки
Перехресні стежки Іван Якович Франко
Легенда про вічне життя
Легенда про вічне життя Іван Якович Франко
Повія
Повія Панас Мирний
П’яниця
П’яниця Панас Мирний

Відгуки на книгу «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицького