«Колекціонер» Джон Фаулз

«Колекціонер» Джон Фаулз

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Про книгу «Колекціонер» Джона Фаулза

“Колекціонер” – всесвітньо відомий роман видатного англійського письменника, що з упевненістю можна назвати класикою літератури. Джон Фаулз створив надзвичайну драматичну історію, що не залишить байдужим жодного з читачів.

У центрі подій книги “Колекціонер” опиняється Фредерік Флег – звичайний чоловік непримітної зовнішності, який з дитинства мав одне захоплення – він любив колекціонувати метеликів. Пізніше до цього хобі додається ще одне – фотографування. Хто б міг подумати, що ця пристрасть виллється у справжнє божевілля…

Ключову роль зіграла велика сума грошей, що раптово звалилася на Фредеріка. Відчуваючи себе хазяїном всесвіту, він вирішує викрасти Міранду – студентку художнього училища, в яку він давно був закоханий. У його колекції з’явився черговий метелик – яскравий, великий і, як виявилося, з палким бажанням випурхнути на волю.

Чоловік утримує дівчину у спеціально обладнаному підвалі. Полонена Міранда стає картинкою, “приколотим метеликом”, яким кожного дня милується Колекціонер. Жодних сексуальних домагань – Флегу було достатньо відчувати беззахисність дівчини та насолоджуватися необмеженою владою над нею.

Одночасно і цікаво, і моторошно читати, як велася психологічна боротьба між кардинально протилежними героями – жорстоким і бездушним Фредеріком та світлою й волелюбною Мірандою. Джон Фаулз запрошує читачів поміркувати, хто є справжньою жертвою обставин – емоційно обмежений чоловік, який застряг у своїх комплексах, чи дівчина з багатим духовним світом.

Трагедія головного героя полягає не тільки в тому, що він знищив ні в чому не повинну дівчину – чоловік відверто сподівався на дружбу з нею, вважаючи свої дії добрими і правильними, адже він пропонував Міранді все необхідне для безтурботного життя, зовсім її не ображаючи. Дівчина задихалася у душному підвалі без людей, спілкування, творчості, і зовсім скоро Фредеріка це стало дратувати, адже він шукав покірного екземпляра для своєї колекції.

Шокуюча кінцівка книги “Колекціонер” змушує замислитися над головними людськими цінностями. Якщо ви хочете розібратися у переплутаних ниточках добра і зла, зрозуміти справжнє значення поняття “самотність”, радимо скачати й прочитати цю вражаючу книгу.

Цитати з книги «Колекціонер» Джона Фаулза

Разглагольствовать о том, что собираешься сделать, – все равно что хвастаться картинами, которых ты еще не написал. Это не просто дурной тон, это абсолютная утрата лица.

Всего три слова. Я люблю вас. Они прозвучали так безнадежно. Будто он сказал: «Я болен раком».

Он даже сказал, что любит меня. А я ответила, вы любите не меня, а свою любовь. Это не любовь, это эгоизм. Вы думаете вовсе не обо мне, а о том, что вы ко мне чувствуете.

Людей выдает не то, что они говорят, а как говорят.

Завантажити безкоштовно книгу «Колекціонер» Джона Фаулза

Завантажити книгу «Колекціонер» у форматі:

Рекомендації

Ребекка
Ребекка Дафна дю Мор’є
Червоний горобець
Червоний горобець Джейсон Метьюз
Автомобіль із Пекарської
Автомобіль із Пекарської Андрій Анатолійович Кокотюха
Різник із Городоцької
Різник із Городоцької Андрій Анатолійович Кокотюха

Відгуки на книгу «Колекціонер» Джона Фаулза