«Колекціонер» Джон Фаулз

«Колекціонер» Джон Фаулз

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
9418 переглядів
9418 переглядів

Короткий зміст книги «Колекціонер» Джона Фаулза (анотація)

“Колекціонер” – всесвітньо відомий роман видатного англійського письменника, що з упевненістю можна назвати класикою літератури. Джон Фаулз створив надзвичайну драматичну історію, що не залишить байдужим жодного з читачів.

У центрі подій книги “Колекціонер” опиняється Фредерік Флег – звичайний чоловік непримітної зовнішності, який з дитинства мав одне захоплення – він любив колекціонувати метеликів. Пізніше до цього хобі додається ще одне – фотографування. Хто б міг подумати, що ця пристрасть виллється у справжнє божевілля…

Ключову роль зіграла велика сума грошей, що раптово звалилася на Фредеріка. Відчуваючи себе хазяїном всесвіту, він вирішує викрасти Міранду – студентку художнього училища, в яку він давно був закоханий. У його колекції з’явився черговий метелик – яскравий, великий і, як виявилося, з палким бажанням випурхнути на волю.

Чоловік утримує дівчину у спеціально обладнаному підвалі. Полонена Міранда стає картинкою, “приколотим метеликом”, яким кожного дня милується Колекціонер. Жодних сексуальних домагань – Флегу було достатньо відчувати беззахисність дівчини та насолоджуватися необмеженою владою над нею.

Одночасно і цікаво, і моторошно читати, як велася психологічна боротьба між кардинально протилежними героями – жорстоким і бездушним Фредеріком та світлою й волелюбною Мірандою. Джон Фаулз запрошує читачів поміркувати, хто є справжньою жертвою обставин – емоційно обмежений чоловік, який застряг у своїх комплексах, чи дівчина з багатим духовним світом.

Трагедія головного героя полягає не тільки в тому, що він знищив ні в чому не повинну дівчину – чоловік відверто сподівався на дружбу з нею, вважаючи свої дії добрими і правильними, адже він пропонував Міранді все необхідне для безтурботного життя, зовсім її не ображаючи. Дівчина задихалася у душному підвалі без людей, спілкування, творчості, і зовсім скоро Фредеріка це стало дратувати, адже він шукав покірного екземпляра для своєї колекції.

Шокуюча кінцівка книги “Колекціонер” змушує замислитися над головними людськими цінностями. Якщо ви хочете розібратися у переплутаних ниточках добра і зла, зрозуміти справжнє значення поняття “самотність”, радимо скачати книгу “Колекціонер” (безкоштовно у форматах fb2, txt, epub, rtf) або прочитати онлайн.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Колекціонер» Джона Фаулза українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу. Це стосується і стислого переказу. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Цитати з книги «Колекціонер» Джона Фаулза

Разглагольствовать о том, что собираешься сделать, – все равно что хвастаться картинами, которых ты еще не написал. Это не просто дурной тон, это абсолютная утрата лица.

Всего три слова. Я люблю вас. Они прозвучали так безнадежно. Будто он сказал: «Я болен раком».

Он даже сказал, что любит меня. А я ответила, вы любите не меня, а свою любовь. Это не любовь, это эгоизм. Вы думаете вовсе не обо мне, а о том, что вы ко мне чувствуете.

Людей выдает не то, что они говорят, а как говорят.

Скачати безкоштово книгу «Колекціонер» Джона Фаулза українською мовою

Рекомендації

Відгуки на книгу «Колекціонер» Джона Фаулза

Одна відповідь до “Колекціонер”

  1. Наталя Наталя сказав:

    Ще ніколи до цього моменту я не читала книжки, де зібрано одразу декілька поглядів на одну й ту саму ситуацію. «Колекціонер» Джона Фаулза — це захопливий роман, який став для мене відкриттям. Він поділений на дві частини, маніяка та жертви, мені сподобалась більш перша історія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *