«Колекціонер» Джон Фаулз

«Колекціонер» Джон Фаулз

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
4886 переглядів
4886 переглядів

Про книгу «Колекціонер» Джона Фаулза

“Колекціонер” – всесвітньо відомий роман видатного англійського письменника, що з упевненістю можна назвати класикою літератури. Джон Фаулз створив надзвичайну драматичну історію, що не залишить байдужим жодного з читачів.

У центрі подій книги “Колекціонер” опиняється Фредерік Флег – звичайний чоловік непримітної зовнішності, який з дитинства мав одне захоплення – він любив колекціонувати метеликів. Пізніше до цього хобі додається ще одне – фотографування. Хто б міг подумати, що ця пристрасть виллється у справжнє божевілля…

Ключову роль зіграла велика сума грошей, що раптово звалилася на Фредеріка. Відчуваючи себе хазяїном всесвіту, він вирішує викрасти Міранду – студентку художнього училища, в яку він давно був закоханий. У його колекції з’явився черговий метелик – яскравий, великий і, як виявилося, з палким бажанням випурхнути на волю.

Чоловік утримує дівчину у спеціально обладнаному підвалі. Полонена Міранда стає картинкою, “приколотим метеликом”, яким кожного дня милується Колекціонер. Жодних сексуальних домагань – Флегу було достатньо відчувати беззахисність дівчини та насолоджуватися необмеженою владою над нею.

Одночасно і цікаво, і моторошно читати, як велася психологічна боротьба між кардинально протилежними героями – жорстоким і бездушним Фредеріком та світлою й волелюбною Мірандою. Джон Фаулз запрошує читачів поміркувати, хто є справжньою жертвою обставин – емоційно обмежений чоловік, який застряг у своїх комплексах, чи дівчина з багатим духовним світом.

Трагедія головного героя полягає не тільки в тому, що він знищив ні в чому не повинну дівчину – чоловік відверто сподівався на дружбу з нею, вважаючи свої дії добрими і правильними, адже він пропонував Міранді все необхідне для безтурботного життя, зовсім її не ображаючи. Дівчина задихалася у душному підвалі без людей, спілкування, творчості, і зовсім скоро Фредеріка це стало дратувати, адже він шукав покірного екземпляра для своєї колекції.

Шокуюча кінцівка книги “Колекціонер” змушує замислитися над головними людськими цінностями. Якщо ви хочете розібратися у переплутаних ниточках добра і зла, зрозуміти справжнє значення поняття “самотність”, радимо скачати книгу “Колекціонер” (безкоштовно у форматах fb2, txt, epub, rtf) або прочитати онлайн.

Цитати з книги «Колекціонер» Джона Фаулза

Разглагольствовать о том, что собираешься сделать, – все равно что хвастаться картинами, которых ты еще не написал. Это не просто дурной тон, это абсолютная утрата лица.

Всего три слова. Я люблю вас. Они прозвучали так безнадежно. Будто он сказал: «Я болен раком».

Он даже сказал, что любит меня. А я ответила, вы любите не меня, а свою любовь. Это не любовь, это эгоизм. Вы думаете вовсе не обо мне, а о том, что вы ко мне чувствуете.

Людей выдает не то, что они говорят, а как говорят.

Скачати безкоштово книгу «Колекціонер» Джона Фаулза

Рекомендації

Відгуки на книгу «Колекціонер» Джона Фаулза

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *