«Конвалія» Леся Українка

Вірш «Конвалія» Леся Українка

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1595 переглядів
1595 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Конвалія» Лесі Українки

Росла в гаю конвалія
Під дубом високим,
Захищалась від негоди
Під віттям широким.

Та недовго навтішалась
Конвалія біла, –
І їй рука чоловіча
Віку вкоротила.

Ой понесли конвалію
У високу залу,
Понесла її з собою
Панночка до балу.

Ой на балі веселая
Музиченька грає,
Конвалії та музика
Бідне серце крає.

То ж панночка в веселому
Вальсі закрутилась,
А в конвалії головка
Пов’яла, схилилась.

Промовила конвалія:
«Прощай, гаю милий!
І ти, дубе мій високий,
Друже мій єдиний!»

Та й замовкла. Байдужою
Панночка рукою
Тую квіточку зів’ялу
Кинула додолу.

Може, й тобі, моя панно,
Колись доведеться
Згадать тую конвалію,
Як щастя минеться.

Недовго й ти, моя панно,
Будеш утішатись
Та по балах у веселих
Таночках звиватись.

Може, колись оцей милий,
Що так любить дуже,
Тебе, квіточку зів’ялу,
Залишить байдуже!..

Аналiз вiрша «Конвалія» Лесі Українки

Вірш «Конвалія» Лесі Українки вперше було надруковано у 1884 році в журналі «Зоря», а вже у 1893 він увійшов до збірки «На крилах пісень». Написала його поетеса у юному віці – їй було всього 13 років. Хоча це був вже не перший вірш Лесі, бо почала вона писати ще в 9-річному віці.

У даному поетичному творі Українка говорить про природу і її силу, яка дає життя всьому на світі. І навіть жорстоке поводження людей не здатне знищити чи зупинити цю силу. Головним образом тут виступає тендітна і прекрасна квіточка конвалія, яка росла собі в гаю, а високий дуб з широким віттям був для неї і другом і захисником від вітрів.

Та прийшов одного дня чоловік, який квіточку зірвав, щоб подарувати коханій своїй. Конвалія опинилась в руках панночки, яка понесла її з собою у танцювальну залу, а коли квітка зів’яла, похиливши голову, вона її просто кинула додолу. Чи було то у танці, чи просто так, але життя прекрасної квітки завершилось.

Вона лиш встигла попрощатись подумки з гаєм і дубом, яких так любила, і подумати про те, що й саму панночку колись може чекати така ж сумна доля. Бо хто ж знає, коли обранець, який зараз ніби кохає, потім залишить її так само байдуже, як вона зів’ялу конвалію. Так виражається переконання поетеси у тому, що людське щастя тривати довго не може, а от краса природи вічна, навіть якщо її хтось нищить.

Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Конвалія» Лесі Українки та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Конвалія» Лесі Українки: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Конвалія» Лесі Українки і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Конвалія» Лесі Українки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *