«Круговерть» Василь Стус

«Круговерть» Василь Стус

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1033 переглядів
1033 переглядів

Про книгу «Круговерть» Василя Стуса

Книга «Круговерть» Василя Стуса є поетичною збіркою, яка входила у ранню редакцію «Зимових дерев» і була третьою частиною цієї великої збірки. Для «Круговерті» характерні філософські роздуми про світову красу та заклики до боротьби духа.

Спочатку планувалося самостійне видання збірки. Але підчас кропіткої роботи над новою збіркою «Зимові дерева» поет просто підклав твори «Круговерті» до неї, а деякі з них безслідно пропали. Пізніше завдяки рецензії Миколи Нагнибіди стосовно «Круговерті» і текстологічних досліджень збірка була частково відновлена.

У своєму критичному розборі Нагнибіда зазначав, що його дуже здивувало вміння молодого поета відмежуватись від героїчних і драматичних подій тогодення, повністю побудованих на почутті суспільного колективізму та загальних інтересів. Стус міг цілковито зануритися у власні, відмежовані від усього цього переживання.

Інакше кажучи, це була критика від сучасника Стуса, який не розумів такої вираженої самобутності автора. Тим не менш, сьогодні сповна можна відмітити красу ліричної філософії поета у віршах збірки.

Завдяки нашій електронній бібліотеці ви маєте змогу читати онлайн книгу «Круговерть» Василя Стуса українською мовою. А щоб скачати книгу «Круговерть» Василя Стуса безкоштовно, без реєстрації та sms (смс), треба обрати зручний формат: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб).

Завантажити безкоштовно книгу «Круговерть» Василя Стуса

Рекомендації

Відгуки на книгу «Круговерть» Василя Стуса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *