«Кухлик» Павло Глазовий

Вірш «Кухлик» Павло Глазовий

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1283 переглядів
1283 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Кухлик» Павла Глазового

Дід приїхав із села, ходить по столиці.
Має гроші — не мина жодної крамниці.
Попросив він:
— Покажіть кухлик той, що з краю.
— Продавщиця:
— Что? Чево? Я нє понімаю.
— Кухлик, люба, покажіть, той, що збоку смужка.
— Да какой же кухлік здєсь, єслі ето кружка.
— Дід у руки кухлик взяв і нахмурив брови:
— На Вкраїні живете й не знаєте мови.
— Продавщиця теж була гостра та бідова.
— У мєня єсть свой язик, ні к чему мнє мова.
— І сказав їй мудрий дід:
— Цим пишатися не слід,
Бо якраз така біда в моєї корови:
Має, бідна, язика, а не знає мови…

Аналiз вiрша «Кухлик» Павла Глазового

Вірш «Кухлик» Павла Глазового – це гумореска на тему вражень простої селянської людини від великого міста. Разом з тим, автор звертається до тематики українською мови, що загалом властиво для його творчості. Через вірші він ніби говорить з читачем, намагаючись донести до того думку, що мова – це невичерпна та вічна скарбниця національної мудрості, і ні в якому разі її не можна забувати.

Приїхавши до онуків в мегаполіс, дідусь ніяк не міг подумати, що хтось тут буде говорити українською мовою. Автор без агресії висміює стереотип про те, що літні люди вважають великі міста безкультурними та такими, де люди забувають про те, хто вони насправді, та звідки вони родом.

Але він дуже вражений тим, що всюди з ним вітаються українською, чистою та співучою мовою. До речі, читати онлайн вірш «Кухлик» Павла Глазового українською мовою можна на нашому сайті електронних книг.

Свою творчість письменник майже повністю присвятив популяризації української мови серед читачів. В таких гуморесках як ця, всі жарти та весь сюжет будуються навколо мови, як найважливішої складової суспільства, на думку автора. Також через цю гумореску Глазовий засуджує всіх тих, хто цурається своєї мови.

Скачати вірш «Кухлик» Павла Глазового можна безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб), скориставшись нашим ресурсом електронних книг.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Кухлик» Павла Глазового українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Кухлик» Павла Глазового

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *