«Куліш у пеклі» Пантелеймон Куліш

«Куліш у пеклі» Пантелеймон Куліш

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Про книгу «Куліш у пеклі» Пантелеймона Куліша

Книга «Куліш у пеклі» – іронічно-епічна поема видатного письменника, фольклориста й перекладача Пантелеймона Куліша. Інша назва цього твору – «Староруська поема Панька Небрехи». За пригодами головного героя у самісінькому пеклі криється детальна характеристика історичного минулого та соціального майбутнього нашої країни, іронічно-критичний погляд на деякі побутові питання.

Пантелеймон Куліш описує самого себе – письменника-правдолюба, який вирішив піти на ризикований крок – відправитися до пекла. Ця мандрівка справила на головного персонажа надзвичайне враження – Панько побачив серед пекельних кіл багатьох зрадників та брехунів, лицемірів та хитрунів, починаючи від відомих політичних діячів і закінчуючи нікому не відомими простими селянами. З деякими з них відчайдушний письменник заводить розмову та дізнається багато вражаючих фактів з їхніх особистих драм.

Нагулявшись пекельними стежками, Панько вирішує негайно повернутися назад, поки цей світ не затьмарив його розум. «Скоріше до Бога!» – цей вислів відображає не лише жагуче бажання письменника вирватися з неприємного оточення, а й загальну ідею цієї книги й цілого життя.

Поема «Куліш у пеклі» написана іронічною та живою мовою; за своєю манерою вона нагадує твір Івана Котляревського «Енеїда». Книга дивує своєю відвертістю та запалює емоційністю, поглинаючи читача з головою у фантастично-історичну атмосферу.

Незважаючи на іронічну манеру та легкість стилю, поема зачіпає важливі соціально-політичні та морально-філософські питання. Розбіжності в поглядах науковців, письменників, істориків, деякі побутові конфлікти перетворюються у заплутаний лабіринт, з якого необхідно вибратися головному герою. Глибина цієї алегорії дозволяє розмірковувати над нашим життям, що іноді також нагадує цей пекельний лабіринт.

Якщо ви хочете доторкнутися до мудрої класики, рекомендуємо скачати «Куліш у пеклі» Пантелеймона Куліша на нашому сайті у форматах fb2, txt, epub та rtf. Також ви можете читати онлайн цей глибокий та захоплюючий твір в нашій електронній бібліотеці безкоштовно та без реєстрації.

Завантажити безкоштовно книгу «Куліш у пеклі» Пантелеймона Куліша

Завантажити книгу «Куліш у пеклі» у форматі:

Рекомендації

Друга планета
Друга планета Анатолій Дімаров
Маруся Богуславка
Маруся Богуславка Пантелеймон Куліш
Хіба ревуть воли, як ясла повні
Хіба ревуть воли, як ясл... Панас Мирний
Украдене щастя
Украдене щастя Іван Якович Франко

Відгуки на книгу «Куліш у пеклі» Пантелеймона Куліша