«Куліш у пеклі» Пантелеймон Куліш

«Куліш у пеклі» Пантелеймон Куліш

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
727 переглядів
727 переглядів

Про книгу «Куліш у пеклі» Пантелеймона Куліша

Книга «Куліш у пеклі» – іронічно-епічна поема видатного письменника, фольклориста й перекладача Пантелеймона Куліша. Інша назва цього твору – «Староруська поема Панька Небрехи». За пригодами головного героя у самісінькому пеклі криється детальна характеристика історичного минулого та соціального майбутнього нашої країни, іронічно-критичний погляд на деякі побутові питання.

Пантелеймон Куліш описує самого себе – письменника-правдолюба, який вирішив піти на ризикований крок – відправитися до пекла. Ця мандрівка справила на головного персонажа надзвичайне враження – Панько побачив серед пекельних кіл багатьох зрадників та брехунів, лицемірів та хитрунів, починаючи від відомих політичних діячів і закінчуючи нікому не відомими простими селянами. З деякими з них відчайдушний письменник заводить розмову та дізнається багато вражаючих фактів з їхніх особистих драм.

Нагулявшись пекельними стежками, Панько вирішує негайно повернутися назад, поки цей світ не затьмарив його розум. «Скоріше до Бога!» – цей вислів відображає не лише жагуче бажання письменника вирватися з неприємного оточення, а й загальну ідею цієї книги й цілого життя.

Поема «Куліш у пеклі» написана іронічною та живою мовою; за своєю манерою вона нагадує твір Івана Котляревського «Енеїда». Книга дивує своєю відвертістю та запалює емоційністю, поглинаючи читача з головою у фантастично-історичну атмосферу.

Незважаючи на іронічну манеру та легкість стилю, поема зачіпає важливі соціально-політичні та морально-філософські питання. Розбіжності в поглядах науковців, письменників, істориків, деякі побутові конфлікти перетворюються у заплутаний лабіринт, з якого необхідно вибратися головному герою. Глибина цієї алегорії дозволяє розмірковувати над нашим життям, що іноді також нагадує цей пекельний лабіринт.

Якщо ви хочете доторкнутися до мудрої класики, рекомендуємо скачати «Куліш у пеклі» Пантелеймона Куліша на нашому сайті у форматах fb2, txt, epub та rtf. Також ви можете читати онлайн цей глибокий та захоплюючий твір в нашій електронній бібліотеці безкоштовно та без реєстрації.

Завантажити безкоштовно книгу «Куліш у пеклі» Пантелеймона Куліша

Рекомендації

Відгуки на книгу «Куліш у пеклі» Пантелеймона Куліша

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *