«Квіти для Елджернона» Деніел Кіз

«Квіти для Елджернона» Деніел Кіз

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
6167 переглядів
6167 переглядів

Про книгу «Квіти для Елджернона» Дэниеля Кіза

Книга «Квіти для Елджернона» – пронизливий роман, що став легендою минулого століття. Спочатку Деніел Кіз написав невеличке оповідання, потім воно трансформувалося у масштабний роман. Цей культовий твір витримав кілька екранізацій та театральних постановок, а також був відзначений престижними літературними нагородами.

Головний герой Чарлі Гордон страждає через свою неповноцінність. Він є розумово відсталою людиною та мріє коли-небудь підкорити світ своїм інтелектом. І його мрія дійсно збувається: чоловіку пропонують взяти участь в науковому експерименті з підвищення розумових здібностей через оперативне втручання. Чарлі погоджується, і невдовзі після операції життя молодого чоловіка різко змінюється – він не просто стає генієм, а й нарешті починає бачити мерзотність і бруд оточуючого світу.

Найбільш зворушливі моменти сюжету книги – стосунки Чарлі з невеличким мишеням на ім’я Елджернон. Його також піддали когнітивному експерименту, і Елджернон показав надзвичайні результати розумової активності. Мишеня стало єдиним справжнім другом чоловіка у світі, де панує лицемірство, байдужість і жорстокість.

Хоча роман «Квіти для Елджернона» належить до жанру фантастики, він вийшов далеко за її межі. Він сприймається більше як витончена психологічна драма з глибоким філософським шаром. Письменник зачіпає важливі для суспільства та окремої людини питання, показує страждання людей з особливими потребами та їхні проблеми з соціальною адаптацією. Чарлі зрадили всі, навіть його рідна родина, і чоловік зміг це зрозуміти лише згодом, коли його інтелект став підвищуватися.

Книга написана від особи головного героя, що дозволяє максимально пройнятися його думками й побувати на місці нещасного чоловіка. Найтонші відтінки емоцій, метаморфози внутрішнього стану та світосприйняття, філософські роздуми про себе та оточення – це не може залишити байдужим будь-якого читача.

Наш сайт рекомендує всім бажаючим читати онлайн цей незрівнянний твір безкоштовно та без реєстрації. Якщо ви хочете скачати «Квіти для Елджернона» Деніела Кіза, пропонуємо вам кілька форматів електронної книги на вибір: fb2, txt, epub та rtf.

Цитати з книги «Квіти для Елджернона» Дэниеля Кіза

Если не хочешь остаться ребенком навеки, нельзя ждать подсказок от других. Ты должен найти решение в себе самом – почувствовать, что будет правильно. Научись доверять себе.

Если бы я мог я сидел бы и читал все время.

Раньше меня презирали за невежество и тупость, теперь ненавидят за ум и знания. Господи, да чего же им нужно от меня?

Удивительно, как люди высоких моральных принципов и столь же высокой чувствительности, никогда не позволяющие себе воспользоваться преимуществом над человеком, рожденным без рук, ног или глаз, как они легко и бездумно потешаются над человеком, рожденным без разума.

Скачати безкоштово книгу «Квіти для Елджернона» Дэниеля Кіза українською мовою

Рекомендації

Відгуки на книгу «Квіти для Елджернона» Дэниеля Кіза

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *