«Київ — традиція» Микола Зеров

Вірш «Київ — традиція» Микола Зеров

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
233 переглядів
233 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Київ — традиція» Миколи Зерова

Ніхто твоїх не заперечить прав.
Так, перший світ осяв твої висоти,
До тебе тислись войовничі готи,
І Данпарштадт із пущі виглядав.

Тут бивсь норманн, і лядський Болеслав
Щербив меча об Золоті ворота,
Про тебе теревені плів Ляссота
І Левассер Бонплан байки складав.

І в наші дні зберіг ти чар-отруту:
В тобі розбили табір аспанфути —
Кують, і мелють, і дивують світ.

Тут і Тичина, голосний і юний,
Животворив душею давній міт
І “Плуга”вів у сонячні комуни.

1923

Аналiз вiрша «Київ — традиція» Миколи Зерова

Місто Київ – в цих словах стільки сенсів, що певно, всі вони не можуть бути перерахованими. Для кожного українця це місто означає щось своє та особисте, в той час як для історії Київ відіграв неймовірно важливу роль. Вірш «Київ — традиція» Миколи Зерова намагається передати те, наскільки важливим та доленосним є доля Києва в розрізі історії всієї країни. Письменник проголошує, стверджує та захоплюється тим, що Київ є нездоланним, безсмертним та красивим містом, що осяює своїми золотоверхими соборами береги не менш могутнього Дніпра.

Історія міста нараховує майже тисячу років існування, але ліричний герой розповідає про найбільш значимі та важливі сторінки з цього довгого літопису. Мова буде йти про красу міста та чужинців, що були завойовниками чи гостями міста. Про те, як це місто їм не підкорялось, або ж як воно зачаровувало їх своєю красою. Київ постає не просто містом, а стає головним героєм, що своєю особою засвідчує красу, велич, духовність та культурність всього українського народу. Його собори та будинки прекрасні, та саме в них закодовані ті численні символи, що репрезентують всю націю.

Твір неможливо розглядати без урахування численних художніх засобів, що були використані автором. Місто набуває людяних рис в персоніфікаціях, а його складна та захоплива історія передається в епітетах. Цікавим є використання Зеровим іронії, що підкреслює суперечливість долі міста, що лиш підсилюється фразеологізмами. Ба більше, використані метафори змушують пригадати сторінки історії України в контексті Києва.

Сонет дозволяє поринути у минуле, поглянувши на нього очима автора, що належав до когорти письменників модерністів 20-х років минулого століття. Ці письменники намагались показати та віднайти нове, й варто віддати Зерову належне, адже його твір – це неймовірне сплетіння історія, культури та художньої краси в ліричному полотні, що присвячена найголовнішому місті країни.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Київ — традиція” Миколи Зерова українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Київ — традиція» Миколи Зерова українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Київ — традиція» Миколи Зерова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *