«Лебеді материнства» Василь Симоненко

Вірш «Лебеді материнства» Василь Симоненко

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
1460 переглядів
1460 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Лебеді материнства» Василя Симоненка

Мріють крилами з туману
лебеді рожеві,
Сиплють ночі у лимани зорі сургучеві.

Заглядає в шибу казка сивими очима,
Материнська добра ласка
в неї за плечима.

Ой біжи, біжи, досадо,
не вертай до хати,
Не пущу тебе колиску синову гойдати.

Припливайте до колиски, лебеді, як мрії,
Опустіться, тихі зорі, синові під вії.

Темряву тривожили криками півні,
Танцювали лебеді в хаті на стіні.

Лопотіли крилами і рожевим пір’ям,
Лоскотали марево золотим сузір’ям.

Виростеш ти, сину, вирушиш в дорогу,
Виростуть з тобою приспані тривоги.

У хмільні смеркання мавки чорноброві
Ждатимуть твоєї ніжності й любові.

Будуть тебе кликать у сади зелені
Хлопців чорночубих диво-наречені.

Можеш вибирати друзів і дружину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину.

Аналiз вiрша «Лебеді материнства» Василя Симоненка

Вірш «Лебеді материнства» Василя Симоненка – це ліричний поетичний твір, який вивчають діти у школі, тому він багатьом знайомий з дитинства. У ньому поет оспівує любов не лише до матері, а й до Батьківщини, бо та і інша даються лише раз у житті кожній людині. Що б не сталось, а материнська любов буде завжди допомагати дитині, якою б дорослою вона не стала.

Почавши читати онлайн вірш «Лебеді материнства» Василя Симоненка українською мовою, ви побачите, що це ніби колискова, яку наспівує любляча матінка, схилившись над колискою свого любого сина. Вона хвилюється про його майбутнє життя, про його долю, про те, чи зможе він у великому і жорстокому світі зберегти свою душу, її чистоту. Мама бажає, щоб її син виріс достойною людиною, яка не зраджує себе і рідну країну.

Автор використовує чимало художніх засобів, щоб показати світ, який спершу постає казковим і чарівним, а потім починають з’являтись реалії, які вже не видаються такими прекрасними. Прообразом матері стала ненька самого Симоненка, з якою у нього були теплі і ніжні стосунки. Саме вона передала йому любов до людей, до України, до народної творчості.

Запрошуємо скачати вірш «Лебеді материнства» Василя Симоненка безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб) на нашому ресурсі, щоби ще раз насолодитись неповторним українським поетичним словом.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Лебеді материнства” Василя Симоненка українською мовою абсолютно безкоштовно.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Лебеді материнства» Василя Симоненка українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Лебеді материнства» Василя Симоненка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *