«Лісова пісня» Леся Українка

«Лісова пісня» Леся Українка

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
2492 переглядів
2492 переглядів

Про книгу «Лісова пісня» Лесі Українки

Леся Українка – легенда української та світової літератури. Її твори не загубили актуальності і сьогодні, а емоції, що вирують у них, здатні розірвати серце читачеві. Такою ж ніжною, витонченою і зворушливою є її поема “Лісова пісня”.

Розпочинаючи читати книгу, одразу опиняєшся у хащах загадкового лісу, де все навколо дихає чаклунською силою. Ліс завжди щось приховує за своїми деревами та кущами, насторожує дивними звуками й запахами. Письменниця розкриває лісову душу, знайомлячи читача з міфічними істотами – Мавкою, Водяним, духом Перелісником, Польовою Русалкою, Тим, що греблі рве, Тим, що в скалі сидить та іншими. Вони зливаються з лісом, черпають з нього сили. Чи може тут, серед живої й таємничої природи, знайтися місце людині? Виявляється, може.

Мавка зустріла Лукаша навесні, коли все оживає та квітне, у тому числі й почуття. Він привабив молоду дівчину чудовою грою на сопілці. Палко покохавши один одного, вони не змогли насолодитися щасливим життям – мати Лукаша була проти шлюбу свого сина з “легковажною та лінивою” Мавкою, для якої рослини – це живі істоти, а не можливість прокормити сім’ю. Вона змусила сина обрати Килину – хазяйновиту й спокійну дівчину. У що виллється цей вибір, ви дізнаєтеся, якщо захочете скачати книгу “Лісова пісня” (безкоштовно у форматах fb2, txt, epub, rtf) чи прочитати онлайн книгу до кінця.

Поема “Лісова пісня” має цікаву побудову. Пролог і три дії – це не просто частини твору, а пори року, що створюють надзвичайну атмосферу. Навесні, коли все оживає, Мавка зустрічає Лукаша. Головний герой постає перед нами романтичною та внутрішньо вільною людиною, зачарованою музикою лісу. Влітку все зацвітає, а на початку осені природа в’яне та згасає. Всі природні зміни яскраво відображаються на лісових жителях – і Лукаш також змінюється, впливаючи на ці метаморфози.

Леся Українка написала дуже багатогранну й глибоку книгу, що спонукає читача до міркувань на вічні теми – кохання й зради, стосунків людини й природи, конфлікту між духовним і матеріальним. П’єса “Лісова пісня” вражає своєю мелодійністю та приваблює загадковою слов’янською міфологією, з головою накриває читача красою українського фольклору.

Завантажити безкоштовно книгу «Лісова пісня» Лесі Українки

Рекомендації

Відгуки на книгу «Лісова пісня» Лесі Українки

Одна відповідь до “Лісова пісня”

  1. Анна Анна сказав:

    Клас книга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *