«Літо краснеє минуло» Леся Українка

Вірш «Літо краснеє минуло» Леся Українка

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
477 переглядів
477 переглядів
[uptolike]

Вiрш «Літо краснеє минуло» Лесі Українки

Літо краснеє минуло,
Сніг лежить на полі;
Діти з хати виглядають
В вікна… шкода волі!

Діти нудяться в хатині,
Нудять, нарікають:
«І нащо зима та люта? –
Все вони питають. –

Он все поле сніг завіяв,
Хоч не йди із хати!
У замкнуті дивись вікна,
Ніде й погуляти!

Сніг з морозом поморозив
Всі на полі квіти…
Десь зима та не скінчиться!»
Нарікають діти.

Ждіте, ждіте, любі діти!
Літо знов прилине,
Прийде мжла годинонька,
Як зима та згине;

І заквітне наше поле,
І зазеленіє, –
Знов його весна прекрасна
Квіточками вкриє.

Аналiз вiрша «Літо краснеє минуло» Лесі Українки

Вірш «Літо краснеє минуло» Лесі Українки увійшов до її збірки « У дитячому крузі», а написано його було у 1887 році. У цьому творі поетеса, якій було 17 років, розповідає про зиму, яка своїм холодом «закрила» дітей у хатах. Вони лише з вікон дивляться на вулицю, де бачать засніжені білосніжні пейзажі. Та хоч і виглядають вони гарно і казково, дітям не подобається ця люта зима, бо в сильний мороз чи в заметіль навіть гуляти не вийдеш.

Герої вірша згадують літо. Тоді навколо було так зелено, квітуче, гріло сонечко, тому можна було хоч цілий день на вулиці гуляти. А що ж тепер? Доводиться сидіти по хатах і чекати, коли прийде весна, а за нею вже й омріяне літечко. І хоч дітям важко дається це чекання, бо здається, що зимонька-зима ніколи не закінчиться, але у віршованих рядках звучить нагадування, що так не триватиме вічно.

Хтось дорослий і розумний нагадує дітлахам, що вже скоро «зима та згине», на полі знову буде рости травичка, а потім з’являться і квіти, які будуть милувати око і радувати душу своєю красою.

Вірш розрахований на дитячу аудиторію, але читати його приємно і дорослим. Це прекрасний зразок української поезії – легкої і оптимістичної, написаної видатною поетесою, яка вміла бачити прекрасне у світі і в житті, хоч і стикалась на своєму шляху з великою кількістю труднощів і трагедій.

Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті Книгого.


На нашому сайті зібрані найкращі книги в різних жанрах: поеми, романи, вірші видатних авторів, та багато іншого. Щоб заздалегідь зрозуміти, підходить вам твір чи ні, варто ознайомитись з анотацією, а також відгуками тих, хто вже його прочитав, прочитати короткий зміст.

У нас ви можете читати онлайн або скачати книгу «Літо краснеє минуло» Лесі Українки українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс у різних форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) що підходять для електронних книг, телефонів на ОС Андроїд (android), айфонів, ПК (компьютер), айпадів.

Цікаві цитати та пізнавальні рецензії допоможуть вам дізнатися більше інформації про твір перед тим, як завантажити книгу або стислий переказ. Ми також пропонуємо слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3) у будь-який час і будь-де.

Рекомендації

Відгуки на вірш «Літо краснеє минуло» Лесі Українки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *