«Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» Ювал Ной Харарі

«Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» Ювал Ной Харарі

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
5490 переглядів
5490 переглядів

Про книгу «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» Ювала Ноя Харарі

Книга «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» зруйнує ваші уявлення про розвиток людини та основні історичні аспекти становлення цивілізації. Ізраїльський учений Ювал Ной Харарі покаже зовсім інший історичний шлях Homo Sapiens і змусить читача задуматися: чому Людина Розумна винищувала все, до чого торкалася її рука? Чи можна вважати сучасність апогеєм розвитку людства? Що на нас чекає в майбутньому?

Ця книга побудована незвично: ви тут не знайдете нудних історичних довідок і дат, натомість автор постійно запрошує читачів до роздумів і дискусій, ставлячи перед ним численні «Чому?». Зміст праці теж не схожий на структуру енциклопедій та іншої пізнавальної літератури. Як відомо, історія не йде лінійно, а закручується в спіраль або хаотично розбігається тонкими відгалуженнями, що переплітаються у строкаті візерунки.

Монографія «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» побудована на засадах антропології, щедро приправленої філософськими роздумами. Людська природа та її вплив на оточення – досить цікава тема для міркувань, і Харарі досить органічно поєднує наукові факти та власні висновки, спонукаючи читача розмірковувати разом з ним.

Проходячи по всіх етапах розвитку людства, учений розвіює багато історичних міфів. Чому перехід від збиральництва до землеробства став крахом для Людини Розумної? Проте плітки допомогли людині вижити та перейти на більш високий щабель розвитку.

Економічні процеси, культурні ідеології, розвиток релігії – це все підштовхнуло людство до трагічних наслідків. Ми звикли жити в сучасному світі з усіма культурно-соціальними процесами, проте інша колія, якою б рухався локомотив цивілізація, була б зовсім іншою з точки зору моралі та єднання з природою.

Якщо ви хочете пройти крізь когнітивну, аграрну, наукову та промислову революції та зіштовхнутися зі сміливими гіпотезами щодо розвитку нашої цивілізації, рекомендуємо скачати «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» Ювала Ноя Харарі. Наш сайт пропонує вам електронні книги у форматах fb2, txt, epub та rtf. Також ви можете читати онлайн це грандіозне наукове полотно в нашій бібліотеці безкоштовно та без реєстрації.

Цитати з книги «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» Ювала Ноя Харарі

Стабильность – это заповедник для тупиц

Женщины заплатили вдвойне.

Прямохождение сузило бедра, а значит, и родовые пути, в то время как головы младенцев увеличились. Смерть в родах сделалась основной опасностью для самок нашего вида. Женщины, рожавшие младенцев недоношенными, пока череп еще сравнительно невелик и мягок, имели больше шансов на выживание и производили на свет больше детей. Таким образом, естественный отбор начал поощрять преждевременные роды. На фоне других животных человеческие младенцы рождаются «недопеченными»: многие жизненно важные системы у них еще не развиты. Жеребенок вскоре после рождения готов бежать рысью, месячный котенок может расстаться с матерью и сам добывать себе пищу, а дитя человеческое еще много лет остается беспомощным, зависимым от старших, которые его кормят, защищают и обучают.

ЦЕНА РАЗУМА

Неестественное, нарушающее законы природы поведение попросту не могло бы осуществиться, его и запрещать нет смысла.

стр 499.

гл20

№пророчество Франкенштейна.поскольку вскоре мы сможем перестраивать также и свои желания, правильнее будет сформулировать :"Чего же мы хотим хотеть?"

Если этот вопрос вас не пугает – значит, вы просто ещё не задумывались над ним всерьёз.

Скачати безкоштово книгу «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» Ювала Ноя Харарі

Рекомендації

Відгуки на книгу «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» Ювала Ноя Харарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *