
«Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» Віктор Еміль Франкл
- Назва: Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі
- Письменник: Віктор Еміль Франкл
- Видавництво: Клуб Сімейного Дозвілля
- Жанри: Зарубіжна психологія, Самовдосконалення, Особистісний ріст, Психоаналіз / Психотерапія
- ISBN: 978-617-12-0652-6,978-617-12-0452-2
- Фрагмент
Про книгу «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» Віктора Еміля Франкла
Віктор Еміль Франкл – видатний австрійський психолог та психотерапевт, який створив особливий метод психоаналізу – логотерапію. У своїй книзі “Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі” автор не тільки висвітлює свою наукову теорію, а й ділиться страшним досвідом перебування у концентраційному таборі. Цей твір варто скачати й прочитати тим, хто не знає, як вийти зі скрутної ситуації та часто опускає руки перед життєвими труднощами.
Книга “Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі” складається з двох частин. У першій частині, присвяченій життю в концтаборі, автор розповідає про свій досвід й аналізує поведінку інших людей. У цих рядках немає страху, гіркоти чи інших емоцій, це – осмислення пережитого крізь призму психоаналізу, спроба проаналізувати думки та емоції людей, що опинилися на межі життя й смерті. Вчений розкриває три етапи реакції ув’язнених на перебування в концтаборі, наводячи багато прикладів.
Спостерігаючи за поведінкою людей у концтаборах, психотерапевт дійшов висновку, що навіть у таких жахливих умовах в’язні, які побороли відчай, хапаються за будь-яку можливість жити. Прислухаючись до своїх відчуттів та прагнень, спілкуючись з оточуючими, Віктор Еміль Франкл зрозумів, що навіть у ситуаціях відчаю можна вижити, головне – наповнити своє життя сенсом, який і буде тримати людину завжди “в тонусі”. Так з’явилося його вчення “логотерапія” – один з різновидів екзістенційної психотерапії, в основі якого – постановка життєвої мети і наповнення життя відповідним сенсом.
Друга частина праці “Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі” розкриває наукову концепцію вченого. На думку Франкла, руйнування багатьох моделей поведінки виходить з так званого екзістенційного розладу – невміння бачити життєву мету. Він протиставляє своє вчення Зігмунду Фрейду, вважаючи його ідею пошуку витоків неврозів надто небезпечною для людської психіки.
Цікаво читати про розмаїття життєвого сенсу – ці міркування на сторінках книги є ключовими. Кожен може знайти сенс у чомусь своєму – у творчості чи дітях, нашій любові до оточуючих і навіть дійти до нього крізь страждання, як це можна побачити з досвіду Франкла.
Цитати з книги «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» Віктора Еміля Франкла
Не ставьте себе целью успех – чем больше вы будете стремиться к нему, сделав его своей целью, тем
вернее вы его упустите. За успехом, как и за счастьем, нельзя гнаться; он должен получиться – и получается – как неожиданный побочный эффект личной преданности большому делу, или как побочный результат любви и преданности другому человеку. Счастье должно возникнуть само собой, как и успех; вы должны дать ему возникнуть, но не заботиться о нем…вы доживете до того, чтоб увидеть, как через долгое время – долгое время, я сказал! – успех придет, и именно потому, что вы забыли о нем думать!
Счастье подобно бабочке-чем больше его ловишь, тем больше оно ускользает. Но если вы перенесете свое внимание на другие вещи, оно придёт и тихонько сядет к вам на плечо.
…в отличие от животных инстинкты не диктуют человеку, что ему нужно, и в отличие от человека вчерашнего дня традиции не диктуют сегодняшнему человеку, что ему должно. Не зная ни того, что ему нужно, ни того, что он должен, человек, похоже, утратил ясное представление о том, чего же он хочет.
В итоге он либо хочет того же, чего и другие (конформизм), либо делает то, что другие хотят от него (тоталитаризм).
Но мне стало ясно (теперь-то я хорошо понимаю эту истину): любовь гораздо шире физической личности любимого человека. Она сосредоточена на духовном существовании любимого, его внутренней сущности. Присутствует ли он тут физически, и даже жив он или нет, в каком-то смысле теряет значение.
Завантажити безкоштовно книгу «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» Віктора Еміля Франкла
Рекомендації
Залишити відповідь