«Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» Віктор Еміль Франкл

«Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» Віктор Еміль Франкл

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...

Про книгу «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» Віктора Еміля Франкла

Віктор Еміль Франкл – видатний австрійський психолог та психотерапевт, який створив особливий метод психоаналізу – логотерапію. У своїй книзі “Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі” автор не тільки висвітлює свою наукову теорію, а й ділиться страшним досвідом перебування у концентраційному таборі. Цей твір варто скачати й прочитати тим, хто не знає, як вийти зі скрутної ситуації та часто опускає руки перед життєвими труднощами.

Книга “Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі” складається з двох частин. У першій частині, присвяченій життю в концтаборі, автор розповідає про свій досвід й аналізує поведінку інших людей. У цих рядках немає страху, гіркоти чи інших емоцій, це – осмислення пережитого крізь призму психоаналізу, спроба проаналізувати думки та емоції людей, що опинилися на межі життя й смерті. Вчений розкриває три етапи реакції ув’язнених на перебування в концтаборі, наводячи багато прикладів.

Спостерігаючи за поведінкою людей у концтаборах, психотерапевт дійшов висновку, що навіть у таких жахливих умовах в’язні, які побороли відчай, хапаються за будь-яку можливість жити. Прислухаючись до своїх відчуттів та прагнень, спілкуючись з оточуючими, Віктор Еміль Франкл зрозумів, що навіть у ситуаціях відчаю можна вижити, головне – наповнити своє життя сенсом, який і буде тримати людину завжди “в тонусі”. Так з’явилося його вчення “логотерапія” – один з різновидів екзістенційної психотерапії, в основі якого – постановка життєвої мети і наповнення життя відповідним сенсом.

Друга частина праці “Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі” розкриває наукову концепцію вченого. На думку Франкла, руйнування багатьох моделей поведінки виходить з так званого екзістенційного розладу – невміння бачити життєву мету. Він протиставляє своє вчення Зігмунду Фрейду, вважаючи його ідею пошуку витоків неврозів надто небезпечною для людської психіки.

Цікаво читати про розмаїття життєвого сенсу – ці міркування на сторінках книги є ключовими. Кожен може знайти сенс у чомусь своєму – у творчості чи дітях, нашій любові до оточуючих і навіть дійти до нього крізь страждання, як це можна побачити з досвіду Франкла.

Цитати з книги «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» Віктора Еміля Франкла

Не ставьте себе целью успех – чем больше вы будете стремиться к нему, сделав его своей целью, тем

вернее вы его упустите. За успехом, как и за счастьем, нельзя гнаться; он должен получиться – и получается – как неожиданный побочный эффект личной преданности большому делу, или как побочный результат любви и преданности другому человеку. Счастье должно возникнуть само собой, как и успех; вы должны дать ему возникнуть, но не заботиться о нем…вы доживете до того, чтоб увидеть, как через долгое время – долгое время, я сказал! – успех придет, и именно потому, что вы забыли о нем думать!

Счастье подобно бабочке-чем больше его ловишь, тем больше оно ускользает. Но если вы перенесете свое внимание на другие вещи, оно придёт и тихонько сядет к вам на плечо.

…в отличие от животных инстинкты не диктуют человеку, что ему нужно, и в отличие от человека вчерашнего дня традиции не диктуют сегодняшнему человеку, что ему должно. Не зная ни того, что ему нужно, ни того, что он должен, человек, похоже, утратил ясное представление о том, чего же он хочет.

В итоге он либо хочет того же, чего и другие (конформизм), либо делает то, что другие хотят от него (тоталитаризм).

Но мне стало ясно (теперь-то я хорошо понимаю эту истину): любовь гораздо шире физической личности любимого человека. Она сосредоточена на духовном существовании любимого, его внутренней сущности. Присутствует ли он тут физически, и даже жив он или нет, в каком-то смысле теряет значение.

Завантажити безкоштовно книгу «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» Віктора Еміля Франкла

Завантажити книгу «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» у форматі:

Рекомендації

Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш
Мистецтво мріяти. Як отр... Енні Ґоттліб, Барбара Шер
Драйв. Дивовижна правда про те, що нас мотивує
Драйв. Дивовижна правда ... Деніел Пінк
Мрії здійснюються! Як перетворити життя на казку
Мрії здійснюються! Як пе... Барбара Шер
Сила звички. Чому ми діємо так, а не інакше в житті та бізнесі
Сила звички. Чому ми діє...

Відгуки на книгу «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» Віктора Еміля Франкла